پنجشنبه 10 مهر 1399  
 
Thursday, October 01, 2020  
 
الخميس, صفر 14, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1399/5/20 دوشنبهدبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ابراز امیدواری کرد :
آرامش در بازار فولاد با تصمیمات جدید وزارت صمت
سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به تصمیمات جدید وزارت صمت در حوزه تنظیم بازار فولاد گفت :  با حضور دکتر مدرس خیابانی در راس وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، خوشبختانه تنظیم بازار فولاد از شخص محوری قبلی خارج شده و بر اساس جلسات کارشناسی تصمیم گیری می شود.

خلیفه سلطانی با بیان اینکه آثار تصمیمات اخیر به تدریج در بازار فولاد دیده خواهد شد ، تصریح کرد :  بیش از 5 ماه است که موارد مهمی چون ارائه برنامه عرضه داخلی و صادرات اسلب و شمش فولادی مورد مطالبه انجمن بوده است تا بالاخره در یک ماه گذشته ، این موارد در دستور کار جدی وزارت صمت قرار گرفته و در مردادماه ، این برنامه در خصوص اسلب ابلاغ شده است که البته لازم است با همفکری واحدهای تولیدی و درنظر گرفتن مسائل آنان ، به درستی اجرایی شود. آخرین پیگیری های انجمن در خصوص شمش فولادی هم حاکی از نهایی شدن برنامه عرضه داخلی و صادرات آن است که لازم است این برنامه هم هر چه زودتر ابلاغ شود تا واحدهای تولیدی بتوانند برای تولید و فروش خود در طول سال برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

اضافه کرد :  علاوه بر این ، با جدیت و پشتکاری که معاونت صنایع وزارت صمت نشان داده ، بحث مدیریت تقاضای ورق های فولادی هم در حال انجام است که سابقه قبلی در ساماندهی تقاضای محصولات پتروشیمی و همچنین رویکرد مسئولانه موجود ، ما را به واقعی شدن سهمیه های بهین یاب و کاهش تقاضای سفته بازی که اتفاقا مهم ترین بخش معیوب بازار فولاد هم هست ، امیدوار کرده است. تخصیص سهمیه های آهن اسفنجی به واحدهای ذوب القایی هم از اقدامات مثبت دیگری است که البته متاسفانه به درستی اجرا نشده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطرنشان کرد : این برنامه ها هر چند ممکن است ایراداتی در اجرا داشته باشند اما یک یا چندگام رو به جلو محسوب می شوند که آثار آن به تدریج قابل مشاهده خواهد بود و به نظر می رسد با تسریع در ابلاغ تصمیمات و حل موانع اجرایی احتمالی آن و همچنین استمرار در فرایند نظارت ، بازار فولاد از التهابات اخیر خارج شده و رنگ آرامش به خود ببیند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر