يكشنبه 26 خرداد 1398  
 
Sunday, June 16, 2019  
 
الأحد, شوال 13, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1397/7/18 چهارشنبه رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل فولاد مبارکه:
رشد تولید در زنجیره فولاد طی 6 ماه سال نودو هفت رمز موفقیت مدیران کلان، همراهی بدنه مدیریتی و کارکنان است
مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: یک مدیر زمانی قادر به انجام تعهدات و وظایف خود است که هیات مدیره، مدیران و تمامی کارکنان با وی همراه باشند

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، کرباسیان که در مراسم تکریم بهرام سبحانی و معارفه حمید رضا عظیمیان مدیر عامل جدید شرکت فولاد مبارکه سخن می گفت، تصریح کرد: چنین امری با همکاری تمامی مدیران و کارکنان، در فولاد مبارکه به ثمر نشسته است.

وی با بیان اینکه دوران مدیریت آقای سبحانی، مصداق عاقبت به خیری است، از حمایت دکتر شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت و همچنین اعضای هیات مدیره قبلی و فعلی، مدیران و تمامی کارکنان این مجتمع عظیم تشکر کرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو، درباره جایگاه شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: فولاد مبارکه توانسته در کنار رشد در ظرفیت سازی،‌ تولید و صادرات،‌ توجه وافری به مسوولیت اجتماعی داشته باشد.

کرباسیان در عین حال به جایگاه صنعت فولاد در جهان اشاره کرد و گفت: سهم 43درصدی این صنعت از تجارت 2هزار میلیارد دلاری صنایع معدنی دنیا،‌ اهمیت و جایگاه فولاد در اقتصاد جهانی را نشان می دهد.

رییس هیات عامل ایمیدرو از رشد تولید زنجیره فولاد در کشور یاد کرد و گفت: تولید شش ماه کشور در شمش فولادی با رشد 14درصدی، آهن اسفنجی با 19درصدی، گندله با 38درصدی و کنسانتره سنگ آهن با افزایش 17درصدی همراه شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در موضوع تحریم، به صراحت از بخش فولاد نام برده شده اما خوشبختانه مجموعه تلاش مدیران و کارکنان صنعت فولاد سبب افزایش تولید و صادرات ایران شده است.‌

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه از حضور مهندس عظیمیان در راس شرکت فولاد مبارکه استقبال کرد و گفت: از مقامات و مسوولان استان، خواهان همکاری با وی در جهت اعتلای صنعت فولاد کشور – به عنوان یک حرکت ملی- هستیم.

به گفته کرباسیان، فولاد مبارکه تا سال 95 واردکننده گندله سنگ آهن بود، ‌اما با تلاش های جمعی صورت گرفته، امروزه این شرکت نه تنها شاهد افزایش ظرفیت تولید گندله که در سایر بخش ها هم با رشد مواجه شده است.

دکتر سبحانی:

 بیش از ۶۱ نوع محصول کیفی تولید کردیم

در ادامه این مراسم دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل سابق فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به عملکرد ۵ ساله فولاد مبارکه در زمان مدیریت این مجموعه گفت: هر آنچه در این ۵ سال به عنوان دستاورد فولاد مبارکه به شمار می آید، حاصل تلاش خالصانه کارکنان زحمتکش فولاد مبارکه بوده و بنده کمترین نقش را داشته ام.

وی اظهار داشت: کاهش حوادث، بهره وری نیروی کار و دارا بودن نقشه راه از جمله اقدامات فولاد مبارکه طی این سال ها بوده است. در این مدت رضایت کارکنان فولاد مبارکه از ۶۷ درصد در سال ۹۳ به ۷۲ درصد در سال ۹۶ رسیده و ضریب تکرار حوادث در ۶ ماهه سال ۹۷ از میانگین جهانی پایین‌تر رفته است که امیدواریم به صفر برسد.

دکتر سبحانی تصریح کرد: فولاد مبارکه تاکنون سهم ۵۰ درصدی خود در میزان تولید فولاد کشور را حفظ کرده و طبق برنامه پیش رفته است. این شرکت تلاش خواهد کرد در سال های آتی نیز این سهم را حفظ نماید.

مدیرعامل سابق فولاد مبارکه با بیان این که روند تولید فولاد خام در فولاد مبارکه از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است، افزود: با توجه به ورود بخش خصوصی به صنعت فولاد، اولویت پنج سال اخیر مجتمع مبارکه تولید محصولات کیفی با ارزش افزوده بالا بوده تا وابستگی‌ها به واردات قطع شود. از اینرو بیش از ۶۱ نوع محصول کیفی شامل ورق آج دار و ورق های API مورد نیاز برای صنایع نفت و گاز و ورق رویه خودرو تولید کردیم.

سبحانی تأکید کرد: در ۵ سال اخیر ۷۳۰۰ میلیارد تومان در گروه فولاد مبارکه سرمایه‌گذاری شد که نتیجه آن افزایش اشتغال و توسعه صنعت فولاد کشور بود.

امیدواریم مهندس عظیمیان زاینده رود اصفهان را احیا کند

مدیرعامل سابق فولاد مبارکه گفت: خشک شدن زاینده‌رود فاجعه است و فولاد مبارکه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، قراردادی با وزارت نیرو برای پرداخت هزینه‌های تونل و سد سوم کوهرنگ برای تأمین آب مورد نیاز شهر اصفهان منعقد کرده است.

وی با بیان این که فولاد مبارکه یک پروژه بزرگ را آغاز کرده و قرار است با مشارکت ۷ شریک قوی ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب از بندرعباس به اصفهان منتقل شود، گفت: تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده اما نیازمند مساعدت صندوق توسعه ملی و مدیریت استان اصفهان است و امیدواریم مهندس عظیمیان آنرا به نتیجه رسانده تا زاینده رود اصفهان احیا شود.

سبحانی ادامه داد: از ابتدای راه اندازی فولاد مبارکه تا کنون، مصرف آب در فولاد مبارکه ۸۴ درصد کاهش داشته است و به زیر ۳ لیتر در هر کیلو رسیده است و این درحالی است که ارسلورمیتال بزرگترین فولادساز جهان ۸.۵ مترمکعب بر تن آب مصرف می کند.

وی در بخش پاایانی صحبت های خود گفت: فولاد مبارکه در این سال ها موفق به کسب رتبه ۱۰ ورلد استیل داینامیک شده و توانست سازمان برتر دانشی آسیا شده و تندیس زرین EFQM را نیز کسب نماید.

مهندس عظيمیان:

 در تورم ناخواسته فعلی به مسایل معیشتی کارکنان توجه دارم/

همه برنامه‌های جاری فولاد مبارکه ادامه‌دار خواهد بود

مهندس حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل جدید شرکت فولاد مبارکه نیز در این مراسم گفت: در سایه یک تلاش مضاعف با توجه به کیفیت، کمیت، سلامت و شفافیت بتوانیم فولاد مبارکه را توسعه دهیم.

عظیمیان افزود: سه فاکتور کارایی، سلامت و شفافیت در اولویت کاری فولاد مبارکه قرار دارد.

وی افزود: باید در فولاد مبارکه به مسائل معیشتی پرسنل فولاد توجه ویژه داشت زیرا تورم‌های ناخواسته‌ای به مردم ایران بخصوص کارمندان و کارگران تحمیل شده است.

وی اضافه کرد: در فولاد مبارکه ملزم به تعامل سازنده با مقامات استان و کشور هستیم تا همپوشانی و هم‌افزایی به وجود آید.

مهندس عظیمیان با تاکید بر اینکه سیاست عدم تغییر رویه ها در فولاد مبارکه دنبال خواهد شد گفت: همه برنامه‌های جاری فولاد مبارکه ادامه‌دار خواهد بود و هیچ برنامه‌ای متوقف نمی‌شود.

مدیرعامل جدید فولاد مبارکه در خاتمه گفت: تداوم برنامه های فولاد مبارکه با قدرت و کیفیت سابق انجام خواهد شد و در کنار آن توجه همزمان به کیفیت و کمیت در فولاد مبارکه خواهیم داشت و سیاست هم افزایی بیشتر در فولاد مبارکه را دنبال می کنیم.

----------------------------------


 
امتیاز دهی