شنبه 8 آذر 1399  
 
Saturday, November 28, 2020  
 
السبت, ربيع الثاني 13, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/5/7 سه‌شنبه
تعمیرات سالانه واحد احیاء مستقیم فولاد سفیددشت با موفقیت انجام شد
 فولاد و توسعه : مدیرعامل مجتمع فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری گفت :  تعمیرات سالیانه واحد احیاء مستقیم این واحد صنعتی توسط افراد بومی و ابزار و قطعات تولید داخل با موفقیت انجام شد.

به گزارش فولاد و توسعه ، از مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری ، محمود ارباب زاده اظهار داشت :  با اجرای ۱۳ هزار نفر ساعت فعالیت تعمیراتی ، سومین برنامه تعمیرات اساسی واحد احیاء مستقیم شرکت فولاد سفیددشت بدون همکاری نیروی خارجی و به دست مهندسان داخلی و بومی انجام شد ، که پیش از این ابزار و قطعات دیگر کشورها در تعمیرات کاربرد اساسی داشت.

به گفته وی ، با انجام برنامه ریزی های دقیق و منسجم ، تمامی فعالیت های تعمیراتی بر روی نواحی کوره و برج های خنک کن و سایر بخش های سایت مورد چک و بازرسی قرار گرفت.

مدیرعامل مجتمع فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد :  بدون همکاری واحدهای مختلف و منابع انسانی متخصص ملی، سرانجام رساندن این طرح تعمیراتی میسر نبود.

ارباب زاده گفت :  این مجتمع با ۷۳ هزار و ۳۵۹ تن محصول موفق به ارتقا ۸۲۶ تنی تولید آهن اسنفجی در تیرماه امسال شد.

به گفته وی ، این مجتمع با اتکا به توان نیروهای متخصص خود ، تولید کمتر از ۵۰ هزار تن اواخر سال گذشته را به بالای ۷۰ هزار تن در ماه افزایش داد و امسال با افزایش ۲ هزار و ۲۲۸ تن محصول ، رکورد تازه ای در تولید آهن اسفنجی خود بدست آورد.

وی افزود :  عملیات ساخت کارخانه فولاد استان از سال ۸۶ با ظرفیت اولیه تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن آغاز شد ، که در شرایط سخت تامین نقدینگی و تحریم اقتصادی دشمن ، در فصل زمستان سال ۹۸ با تولید ۷۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید اسمی خود نزدیک شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد سفید دشت تاکید کرد :  مرحله احیای تبدیل گندله به آهن اسفنجی در این کارخانه انجام می شود و فولاد چهارمحال و بختیاری به عنوان نخستین واحد فولادی از طرح های هفتگانه فولاد کشور در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.

ارباب زاده ، با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی روند اجرای پروژه فولادسازی شرکت نیز گفت :  امید است در پایان سال جاری که با شعار "جهش تولید "نامگذاری شده است این شرکت با راه اندازی این طرح ملی ، در بهره برداری از واحد فولادسازی و ریخته گری نیز مانند واحد احیاء مستقیم در بین واحدهای فولاد استانی پیشتاز باشد.

به گزارش ایرنا ، از ابتدای عملیات ساخت طرح فولاد چهارمحال و بختیاری تا سال ۹۲ حدود چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در این طرح هزینه شد ، که با واگذاری ۶۵ درصد این کارخانه به فولاد مبارکه ، این بخش ۶ هزار میلیارد ریال در ساخت کارخانه سرمایه گذاری کرد و ۳۵ درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.

مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید شمش فولادی در ۴۲۲ هکتار و با زیربنای ۲۵۰ هکتار، در سفید دشت فعال است.


 
امتیاز دهی