يكشنبه 26 خرداد 1398  
 
Sunday, June 16, 2019  
 
الأحد, شوال 13, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1398/1/25 يكشنبه برای سال جاری اعلام شد:
برنامه وزیر صنعت برای صادرات چند صنعت بورسی و تحول انقلابی در بخش معدن
فولاد وتوسعه :وزیر صنعت با اعلام برنامه هایی برای صادرات محصولات چند صنعت بورسی و از تحول انقلابی در بخش معدن خبر داد.

به گزارش خبرنگارفولادوتوسعه، رضا رحمانی، توسعه معادن و صادرات به کشورهای همسایه، اصلاح فرآیندها و شفاف‌سازی مرتبط با فضای کسب و کار، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، حمایت از ساخت داخل، توسعه فن‌آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، سامان‌دهی تجاری و اصلاح نظام توزیع و تقویت سیاست اقتصادی را از اولویت‌های وزارت صنعت اعلام کرد و به ایرنا گفت: یکی از رویکردهای مهم سال جاری ، صادرات به ویژه تمرکز روی کشورهای همسایه است .

وی ادامه داد: قرار است میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال ۱۴۰۰ دو برابر و از حدود ۲۵ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار برسد. بنابراین وزارت صنعت اقدامات مهمی برای صنایع لوازم خانگی، پایین‌دست پتروشیمی، صنایع دریایی، پوشاک، زنجیره ارزش فلزات اساسی همانند فولاد، آلومینیوم و مس برنامه ریزی کرده که هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح می شود.

این وزیر ادامه داد: توسعه بخش معدن یکی دیگر از اولویت‌های سال جاری برای تحقق شعار رونق تولید است. توسعه معادن و استفاده حداکثری از این بخش را می‌توان یکی از راهکار‌های اصلی توسعه اقتصادی دانست. از سوی دیگر با توجه به وجود بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی در صورت در نظر گرفتن راهکاری برای توسعه این بخش می‌‌توان بخشی از رشد اقتصادی را از این طریق محقق کرد. برای تحقق این مهم بررسی ۱۵ استان جدید در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با هدف تامین مواد اولیه صنایع معدنی، توسعه مناطق محروم و ایجاد اشتغال آغاز شده است.

رحمانی با تاکید بر ظرفیت ویژه بخش معدن برای رونق تولید گفت: در سال جاری ، تحول و انقلاب اساسی در حوزه معدن انجام و ظرفیت قابل توجه این بخش فعال و به موضوع فن‌آوری نیز توجه ویژه‌ای می‌شود

 
امتیاز دهی