جمعه 31 فروردين 1397  
 
Friday, April 20, 2018  
 
الجمعة, شعبان 04, 1439  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار بین الملل
1395/12/17 سه‌شنبه
شکایت ترکیه از آمریکا به سازمان تجارت جهانی
صادرکنندگان فولاد ترکیه از وزارت بازرگانی آمریکا برای تصمیم مقدماتی آنتی دامپینگ برضد واردات از ترکیه انتقاد کردند و معتقدند این تصمیم ناعادلانه و سیاسی است..
صادرکنندگان فولاد ترکیه از وزارت بازرگانی آمریکا برای تصمیم مقدماتی آنتی دامپینگ برضد واردات از ترکیه انتقاد کردند و معتقدند این تصمیم ناعادلانه و  سیاسی است . این امکان وجود دارد که اگر ترک ها از شکایت خود به دادگاه تجارت بین الملل نتیجه دلخواه را بدست نیاورند  به سازمان تجارت جهانی شکایت کنند .
عوارض آنتی دامپینگ ابتدائی برای کارخانه هبس ترکیه 29. 5 درصد است در حالیکه برای ایکداس 07. 7 درصد در نظر گرفته شده است . نرخ عوارض در نظر گرفته شده برای دیگر تولیدکنندگان میلگرد ترکیه 6 درصد است
نامیک اکینسی رئیس انجمن صادرکنندگان فولاد ترکیه می گوید : هنگامی که ما با این تصمیم روبه رو شدیم برای تجدید نظر در مورد مقیاس بکار گرفته شده در محاسبه این عوارض از سوی آمریکائی ها درخواست دادیم . به گفته وی در این محاسبه تغییرات قیمت مواد اولیه نادیده گرفته شده است .  
آقای اکینسی می گوید ما در بررسی های گذشته هم ثابت کردیم که تولیدکنندگان ترک در بازار فولاد آمریکا دامپینیگی انجام نداده اند و در این زمینه هیچ ضرری به تولیدکنندگان آمریکائی از سوی ما وارد نشده است . ما در سالهای گذشته چندین بار با این اتهام از سوی آمریکا روبه رو شده ایم و در اکثر موارد هم این تصمیمات سیاسی بوده است و اگر شکایت ما به دادگاه تجارت بین الملل نتییجه ندهد به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهیم برد

 
امتیاز دهی