جمعه 31 فروردين 1397  
 
Friday, April 20, 2018  
 
الجمعة, شعبان 04, 1439  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار بین الملل
1396/1/20 يكشنبه
اروپایی‌ها آگاهند که ایران دامپینگ نمی‌کند
چندی است که موضوع دامپینگ فولاد از سوی اروپایی‌ها مطرح شده است، این موضوع بیش از آنکه واقعیت داشته باشد، در حقیقت نشان از نگرانی و تنگناهای تولیدکنندگان اروپایی در زمینه واردات فولاد به‌ویژه از سوی ایران است.

کارشناسان معتقدند اروپایی‌ها در تنگنای تولیدکنندگان داخلی خود برای واردات قرار گرفته‌اند و خود نیز مطلع‌اند ایران در زمینه فولاد دامپینگ انجام نداده است. از این‌رو اروپایی‌ها در آخرین تصمیم خود اعمال تعرفه موقتی برای ایران را رد کرده‌اند.
کمیسیون اروپا تعرفه موقتی را رد کرد
هرچند کمیسیون اروپا تصمیم گرفته تعرفه‌های موقتی برای واردات فولاد از کشورهایی همچون ایران را اعمال نکند، اما ممکن است برخی کشورها را به دلیل نقض مقررات و تلاش برای دامپینگ معرفی کند. چندی پیش رویترز اعلام کرد برخی شرکت‌های اروپایی شکایت‌هایی مطرح کرده‌اند مبنی‌بر اینکه برخی کشورها ازجمله ایران، با قیمت‌هایی پایین و غیرعادلانه فولاد به اروپا صادر کرده‌اند، که موجب شده تولیدکنندگان اروپایی نتوانند با آنها رقابت کنند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، در این میان یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفته کمیسیون اروپا اعمال تعرفه‌های موقتی را رد کرده، اما این تنها یک گام است. کمیسیون اروپا از اظهارنظر در این‌باره خودداری کرده است. همچنین یوروفر که نمایندگی صنعت فولاد اروپا را برعهده دارد، اعلام کرده این تعرفه‌ها برای حمایت از این بخش ضروری است؛ این در حالی است که صنعت فولاد اروپا پس از افت نرخ فولاد در سال ۲۰۱۵میلادی به‌تدریج در حال ترمیم شدن است. یوروفر در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگر کمیسیون با تولید مازاد کشورهایی علاوه بر چین مقابله نکند، بخش فولاد اروپا را در معرض نیروهای مخرب ظرفیت مازاد تولید فولاد جهان قرار خواهد داد؛ بر این اساس هرگونه تصمیمی مبنی بر اعمال نشدن تعرفه‌های موقتی بر فرآورده‌های فولادی وارداتی از ایران و ۴ کشور دیگر به اروپا که در ساخت‌وساز و تولید ماشین‌آلات استفاده دارد، غیرقابل درک خواهد بود. یوروفر در گذشته تنها نگران واردات بی‌رویه فولاد از چین، به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان به اروپا بود، اما اکنون چین شروع به کاهش تولید فولاد خود کرده و میزان افزایش تولید فولاد هند هم در حال کند شدن است. به گفته یوروفر تهدید جدید از جانب ایران متوجه صنعت فولاد اروپا است.
 

 
امتیاز دهی