پنجشنبه 23 مرداد 1399  
 
Thursday, August 13, 2020  
 
الخميس, ذو الحجة 23, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1399/1/16 شنبه
اعلام تعویق یک‌ساله رویداد اکسپو 2020 دبی
برگزارکنندگان نمایشگاه «اکسپو 2020 دبی» در نشستی که روز دوشنبه برگزار شد، از پیشنهاد تعویق این رویداد به مدت یک‌سال، به‌دلیل شیوع «کروناویروس»، حمایت کردند.

این اعلامیه پس از دیدار بین مقامات «امارات متحده عربی» و کشورهای خارجی شرکت‌کننده در این رویداد شش‌ماهه، که قرار بود از ماه اکتبر(اواخر مهر) آغاز شود، منتشر شده است.

پیش از این نیز اعلام شده بود که قرار است روز دوشنبه، بنا به درخواست کشورهای شرکت‌کننده در این رویداد که می‌خواهند بر روی مقابله با این ویروس تمرکز کنند، تعویق این رویداد به رای گذاشته شود.

مدیرکل نمایشگاه «اکسپو 2020 دبی» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: « بسیاری از کشورها تحت تأثیر شیوع ویروس «کووید-19» دچار تاثیرات عمیق شده‌ و اعلام کردند که برای مقابله با این چالش نیاز دارند که افتتاح نمایشگاه اکسپو دبی یک سال به تعویق بیافتد. امارات و اکسپو 2020 دبی  نیز از این تصمیم پیروی کرده و با حفظ روحیه همبستگی و وحدت ما نیز از پیشنهاد بررسی تعویق یک ساله در جلسه امروز کمیته برگزاری حمایت کردیم».

پیش‌بینی می‌شد 11 میلیون بازدیدکننده از خارج از کشور در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، که بیش از 192 کشور جهان در آن حضور داشتند، بازدید کنند. تصمیم نهایی در ماه ژوئن توسط کشورهای عضو «دفتر بین‌المللی نمایشگاه‌ها»(Bureau International des Expositions) مستقر در «پاریس»، که مجوز این رویداد را ارائه می‌کنند، گرفته می‌شود.

دو منبع نزدیک با این موضوع گفتند بعید است كه كشورهای عضو با به‌تعویق انداختن این رویداد مخالفت کنند. به نظر می‌رسد که این تعویق تأثیر عمده‌ای بر دبی و امارات بگذارد، چراکه تاکنون بیش از 8 میلیارد دلار برای ساخت پروژه‌های زیربنایی مربوط به نمایشگاه هزینه‌شده و برای تقویت اقتصاد این کشور بر روی برگزاری این رویداد حساب شده بود.

"Arqaam Capital"، مستقر در دبی، سال گذشته سود اقتصادی حاصل از این نمایشگاه را با افزایش درآمدهای توریستی بیش از  9 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

«اکسپو» آخرین رویداد مهم بین‌المللی بود که قرار بود طبق برنامه‌ریزی‌ها امسال برگزار شود. هفته گذشته نیز «المپیک 2020 توکیو» به مدت یک سال به تعویق افتاد.


 
امتیاز دهی