شنبه 2 مرداد 1400  
 
Saturday, July 24, 2021  
 
السبت, ذو الحجة 14, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/4/5 شنبه
رشد ۹.۲ درصدی تولید فولاد ایران در ۵ ماهه نخست ۲۰۲۱
تازه ‌ترین گزارش انجمن جهانی فولاد حاکی از رشد ۹.۲ درصدی تولید فولاد خام ایران در دوره ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. همچنین تولید فولاد خام ایران در ماه می سال ۲۰۲۱ رشد ۷.۷ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال گذشته تجربه کرد.

آمارهای «وُرلد استیل» نشان می‌دهد که بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان در ماه می سال ۲۰۲۱، تبعات بحران کرونا در صنعت فولاد را پشت سر گذاشته‌اند و تولید فولادشان جهش خیره‌ کننده‌ای را در ماه می نسبت به ماه مشابه سال گذشته ثبت کرده است.

تولید فولاد خام ایران

میزان تولید فولاد خام ایران در ماه می سال ۲۰۲۱، ۷.۷ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.

همچنین، ایران در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱، ۱۲.۵ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال قبل، رشد ۹.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد ۱۴.۵ درصدی تولید فولاد خام در جهان

به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام جهان در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱، ۸۳۷.۵ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

از نکات مهم گزارش انجمن جهانی فولاد این است که تولید فولاد خام چین (بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد دنیا) در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱، ۴۷۳.۱ میلیون تن بوده است. تولید فولاد چین در ۵ ماهه نخست امسال ۱۳.۹ درصد افزایش داشته است. در این دوره، ۵۶.۵ درصد فولاد جهان در چین تولید شده است.

همچنین تولید فولاد چین در ماه می سال ۲۰۲۱ با رشد ۶.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۹۹.۵ میلیون تن رسیده و رکورد تولید ماهانه جدیدی را ثبت کرده است. دولت چین در سال جاری قصد دارد تولید فولاد این کشور را با مقررات سخت‌گیرانه محیط ‌زیستی کاهش دهد. تا ماه می که دولت چین در این امر توفیقی نداشته و نشانه‌‌ای مبنی بر کاهش تولید فولاد این کشور هنوز در دست نیست.

در ماه می ۲۰۲۱، نسبت به ماه مشابه سال گذشته، رشد تولید فولاد آمریکا ۴۷.۶ درصد، رشد تولید فولاد هند ۴۶.۹ درصد، رشد تولید فولاد ترکیه ۴۲.۴ درصد، رشد تولید فولاد ژاپن ۴۲.۲ درصد، رشد تولید فولاد برزیل ۴۰.۱ درصد و رشد تولید فولاد آلمان ۳۵.۵ درصد بوده است.

این میزان رشد تولید، نشان می‌دهد که تمام تولید کنندگان بزرگ فولاد دنیا تا ماه می ۲۰۲۱، تبعات ناشی از شیوع کرونا را پشت سر گذاشته‌اند و تولید فولادشان با جهش خیره‌ کننده نسبت به می سال ۲۰۲۰، به وضعیت عادی بازگشته است. بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد دنیا در ماه می امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۶.۵ درصد رشد داشته و به ۱۷۴.۴ میلیون تن رسیده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر