جمعه 30 مهر 1400  
 
Friday, October 22, 2021  
 
الجمعة, ربيع الأول 16, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/6/21 يكشنبه
تقاضای جهانی فولاد هند افزایش یافت ؛ صادرات 9 درصد بالا رفت
با وضع تعرفه های صادراتی چین به عنوان برترین تولید کننده فولاد جهان ، بر روی فروکروم و چدن از اول آگوست و همچنین حذف تخفیفات مالیات صادراتی برای 23 محصول فولادی، کارشناسان از افزایش تقاضای صادرات فولاد هند در سال مالی جاری خوش بین هستند.

به گفته کارشناسان به دلیل حرکت کربن زدایی در چین و اقدامات حمایتی که توسط چندین کشور صورت گرفته رشد صادرات 9.2 درصدی در طول آوریل تا جولای را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

به طور سنتی هند اکثر فولاد خود را به کشورهایی مانند نپال، امارات، ایتالیا، آمریکا و بلژیک صادر می کند. با این حال طبق اعلام انجمن فولاد هند، مقادیر قابل توجهی از فولاد این کشور در سال مالی 2020 به ویتنام و چین صادر شده است.

به گفته VR Sharma مدیرعامل Jindal Steel Private ،هند فرصت مناسبی برای صادرات به کل آسیای جنوب شرقی، اروپا و خاورمیانه پیدا کرده است.

وی افزود: از نظر ما فولاد با اقدامات حفاظتی که توسط چندین کشور و منطقه وضع شده است بومی سازی شده است. علاوه بر این، قیمت بالای فولاد باعث شده که روسیه و چین اقداماتی را برای جلوگیری از صادرات انجام دهند.

ما معتقدیم این اتفاق بازار را برای بازیگران هندی که صادرات خود را با حاشیه های سود بالاتر افزایش داده اند، باز کرده است. وی در ادامه افزود: اقدامات سختگیرانه حفاظت از محیط زیست برای ظرفیت های موجود و بازدارندگی برای ایجاد ظرفیت های جدید به حفظ تعادل بازار کمک می کند.

انجمن فولاد هند اعلام کرد: چشم انداز صادرات فولاد برای سال مالی 2022 مثبت است و طبق اطلاعات کمیته مشترک کارخانه ها JPC برای دوره آوریل تا جولای 2021 صادرات محصولات نهایی فولاد به 5.06 میلیون تن رسیده است که درمقایسه با 4.64 میلیون تن در دوره مشابه پارسال، رشد 9 درصدی را نشان می دهد.

شارما Sharma از JSPL به BusinessLine گفت: ما 35 تا 40 درصد از کل تولید را در یک سال و نیم اخیر صادر کرده ایم. این میزان 1.5 سال پیش کمتر از 15 درصد بود. بنابراین در بخش صادرات حدود 20 تا 25 درصد رشد ایجاد شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر