طرح های تابعه

شركت فولاد سترگ پارس شرق چابهار(10ميليون تن)

باهدف توسعه صنايع فولادی واشتغال زايي وتوسعه پايدار صنایع راهبردی، شركت فولادسترگ پارس شرق منطقه آزاد چابهار(سهامي خاص) در تاريخ 19/09/1399 با اخذ مجوز‌هاي مورد نياز تأسيس شد.

محل احداث اين مجتمع فولادسازي 10 ميليون تني واقع در30 كيلومتري شرق منطقه آزاد چابهار در مجاورت روستاي كچو استان سيستان و بلوچستان درزميني به مساحت 2320 هكتار مشخص شده است.

در فاز اول بمنظور اجرای قرارداد EPC احداث و بهره برداري پروژه‌هاي گندله سازي با تکنولوژی لورگي به ظرفيت 6 ميليون تن در سال، اجرای دو واحد احياءمستقيم به ظرفيت 4 ميليون تن در سال واجرای یک واحد فولادسازي (كوره قوس الكتريكي)  به ظرفيت 3.5 ميليون تن در سال،  قرارداد MC  با شركت مهندسي و خدمات مديريت پرمان پويش منعقد شد و فرآیند برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار گندله سازی شروع شده است.اين پروژه‌ها با هدف توليد انواع محصولات فولادي و اشتغالزايي 10هزارنفربصورت مستقيم و50 هزارنفر بصورت غيرمستقيم اجرا خواهند شد.

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: دکتر هاشم پور
تلفن محل کار 1: 22039512-013
تلفن محل کار 2: 22039853

شركت فولاد مكران منطقه آزاد چابهار(سهامي خاص) در تاريخ 31/03/1393 در منطقه آزاد چابهار، در سازمان منطقه آزاد تجاري و صنعتي چابهار به ثبت رسيده است.

فاز اول عمليات اجراي اين شركت ايجاد كارخان توليد آهن اسفنجي به روش ميدركس و با ظرفیت ساليانه 6/1ميليون تن HBI واقع در زميني به مساحت 300 هكتار در سال 94 آغاز شد.

قرارداد EPC پس از برگزاري مناقصه با برنده مناقصه شركت ايريتك منعقد گرديد و هم اكنون اين كارخانه با پيشرفت فيزيكي حدود 51.44 درصد در حال اجرا مي باشد و به علت شاخص‌هاي بالاي اقتصادي همزمان با  راه اندازي و شروع بهره ‌برداري فاز اول، رشد اقتصادي و اشتغالزايي قابل توجهي براي اين منطقه پيش بيني مي‌گردد.

شايان ذكر است پس ازبهره برداري اين كارخانه 400 نفر بصورت مستقيم وبيش از3 هزار نفر بصورت غيرمستقيم مشغول بكارخواهند شد.

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس احسان فر
تلفن محل کار 1: 88734796-9

با هدف ایجاد ارزش افزوده در بخش معدنی و جلوگیری از خام فروشی سنگ آهن و در راستای توسعه صنعت آهن و فولاد کشور و درنهایت باهدف توسعه استخراج از پهنه‌های معدنی کشور،               شرکت گهر فرزانگان خرامه به ‌عنوان بازوی اجرایی گروه فرزانگان در بخش معدن در سال ۱۳۹۶  آغاز به کار کرد.

مناقصه اجرای اولین پروژه مجتمع شامل احداث کارخانه گندله سازی با ظرفيت 2.5 ميليون تن در سال با تكنولوژي Straight Grate در سال 1396 بصورت EPC انجام و برنده مناقصه شرکت فکور صنعت تهران بعنوان پیمانکار اجرای کارخانه گندله سازی انتخاب گردید . هم اکنون پروژه گندله‌سازي با پيشرفت فيزيكي بیش ار 50 درصد در حال اجرا مي‌باشد اشتغالزايي طرح گندله سازي پس از  بهره برداري 180 نفربصورت مستقيم و 1200 نفربصورت غيرمستقيم خواهد بود.

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس کریمی
تلفن محل کار 1: 84044135
تلفن محل کار 2: 07132728962

با توجه به نتايج مطالعات طرح جامع فولاد كشور، توسعه ظرفيت فولاد در ظرفيت‌هاي اقتصادي در مجاورت درياي جنوب كشور و ايجاد يك مجموعه اقتصادي و رقابتي با هدف صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا   و تأمين مواد اوليه از خارج از كشور و صادرات محصولات مياني و نهايي، شركت صنايع معدني و فولادي ستاره سيمين هرمز در تاريخ 18/03/1399 تأسيس گرديد.

زمين اين طرح در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس، شهرستان بندرعباس استان هرمزگان به مساحت 270 هكتار برای اجراي پروژه‌هاي اين مجتمع در نظر گرفته شده است . پس از بررسي و انجام مطالعات جامع تا سقف 10 ميليون تن در سال توسط شركت فولاد تكنيك براي اين مجتمع، احداث يك واحد گندله سازی با ظرفیت 5 میلیون تن در سال، دو واحد توليد آهن اسفنجي به روش احیاء مستقيم  هر يك به ظرفیت 1.72 میلیون تن در سال ، يك واحد فولاد سازی و واحد نورد ورق گرم به ظرفیت  3 میلیون تن شمش و ورق در سال تعريف و تصويب شد. عمليات اجرايي اولین پروژه از بسته تعريف شده اين مجتمع، احداث كارخانه آهن اسفنجي با تكنولوژي ايراني (پرد) پس از برگزاري مناقصه و ابلاغ قرارداد EPC در تاريخ 22/04/1401 به پيمانكار با مشاركت شركت مهندسی بین المللی فولادتکنیک و MME  به صورت رسمي آغاز گرديد.

اين مجتمع پس از راه اندازي واحدها، در زمان بهره برداري تعداد 2500 نفر بصورت مستقيم وتعداد بيش از 13  هزار نفر بصورت غيرمستقيم مشغول بکار خواهند شد.

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس آقازاده
تلفن محل کار 1: 88565909
تلفن محل کار 2: 88567687 تلفکس
نشاني محل کار1: تهران شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، خیابان سپهر ، شماره 34 ، واحد 102

درراستاي استفاده از پتانسيل‌هاي موجود در استان كردستان وايجاد يك صنعت توسعه‌اي و يكپارچه و نگاه به بازارهاي صادراتي همسايگان غرب وشمال غرب ايران وايجاداشتغال وتوسعه پايداردراين استان شركت   صنايع فولاد كردستان (سهامي خاص) در تاريخ 15/05/1397 تأسيس شد، احداث يك واحد توليد آهن اسنفجي با ظرفيت 1.6 ميليون تن در سال در شهرستان بيجار و يك واحد فولادسازي و نورد ورق گرم با ظرفيت 1 ميليون تن در سال در شهرستان قروه استان كردستان در دستور كار قرار گرفت .

قرارداد اجراي واحد احياء مستقيم به صورت EPC با مشاركت شركت‌هاي فولاد تكنيك و MME درتاريخ 25/02/1401 به مشاركت ابلاغ گرديد و همچنين قرارداد اجراي پروژه فولادسازي و نورد گرم ورق نيز در ارديبهشت ماه سال 1401 به برنده مناقصه شركت بين المللي مهندسي ايران (ايريتك) ابلاغ گرديد.

برای تأمين زير ساخت‌هاي دوران بهره برداری پروژه‌های احیا و فولاد سازی، از جمله آب ، برق و گاز قرارداد هایی با شرکتهای آب و فاضلاب ، توانیر و اداره گاز استان منعقد شده است .همچنین اين دو كارخانه درهنگام راه اندازي 1428 نفررا بصورت مستقيم وبيش از 8 هزارنفر را بصورت غيرمستقيم مشغول بكارخواهدكرد.

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس احمدی
پست الکترونیک 1: info: @foladkordestan.com
تلفن محل کار 1: 88658092
نشاني محل کار1: تهران خیابان شهید دستگردی (ظفر) بین نلسون ماندلا و خیابان ولیعصر(عج) ، شماره 325 طبقه چهارم

در سال ۱۳۷۹، در کنار ایستگاه راه آهن شهرستان میانه، مجتمع فولاد آذربایجان که در بازار آهن و فولاد به کارخانه فولاد میانه شهرت دارد، آغاز به کار کرد.

این واحد تولیدی به صورت مستقیم برای ۵۰۰ نفر و غیر مستقیم برای بیش از ۵ هزار نفر شغل ایجاد کرده است. مجاورت با خط راه آهن شمال غرب و نزدیکی به  جاده های ترانزیت در کنار کیفیت محصولات، از مهمترین ویژگی های فولاد میانه است.کارخانه فولاد آذربایجان یا میانه با استفاده از تجهیزات مدرن و بهترین دستگاه ها تلاش می کند تا محصولاتی با کیفیت و کاربردی را روانه بازار کند. مهمترین محصول کارخانه آذربایجان، میلگرد آجدار است.

پروفیلی  پر کاربرد و مهم که امروزه حضورش در بسیاری از صنایع الزامی است.

میلگرد از مهمترین محصولات فولاد آذربایجان است.

میلگردهایی که در مقاطع سبک تولید می شوند و دسته دیگری از میلگردهاي ساختمانی و صنعتی که دارای سایزهای ۱۰ تا ۲۲ هستند. در کارخانه فولاد آذربایجان، با مواد اولیه که همان شمش فولادی ۱۵۰ و ۱۳۰ میلیمتری و با طول ۱۲ متر می باشد. سالانه حدود ۵۵۰ هزار تن محصول تولید می شود. رقمی که قابل رشد است و چشم اندازهای مثبتی را ترسیم می کند. نکته بسیار مهم درباره مواد اولیه این مجموعه آن است که مطابق با استانداردهای آلمان و با سه سطح کربن به صورت درصد کربن کم، کربن متوسط وکم آلیاژدریافت  می شود. ضمنا تمام آنها مورد بررسی هایی داخلی نیز قرار گرفته اند و از نظر استاندارد کاملا تضمین شده هستند.

در نتیجه میلگردهای آجدار در سایزهای ۱۰ تا ۳۲ میلیمتری مطابق استاندارد ملی   1332 ISIRI  نیز با نام کارخانه فولاد میانه به بازار راه پیدا کرده اند .

استان آذربایجان شرقی : میانه، جنب ایستگاه راه آهن شرکت فولاد آذربایجان

تلفن9-04152333271

4-04152332900

www.azarbaijansteel.com Trovabet@azarbaijansteel.com

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس میکائیل عظیمی
پست الکترونیک 1: www.AZSCO.IR
تلفن محل کار 1: 9 -52333271 – 041
نشاني محل کار1: میانه – جنب ایستگاه راه آهن

فولاد میبد اولین پروژه از صنایع بزرگ متالورژی ایران است که کلیه عملیات طراحی ، ساخت و فرایند تکنولوزی آن با دانش فني متخصصان ایرانی انجام گرفته است. این پروژه که از بزرگترین طرح های برنامه دوم و سوم توسعه اقتصادی کشور است با مساحت ۲۳۰ هکتار در ۲۰ کیلومتری غرب شهرستان میبد و در فاصله۱۰ کیلومتری از راه آهن سراسری واقع شده است.

مطالعات فنی و اقتصادی این پروژه در اوایل سال ۷۳ آغاز و در شهریور ماه سال ۷۴ عملیات اجرایی آن آغاز گردید. پس از وقفه ای ۲ ساله در اجرای پروژه از سال ۷۶، فعالیت های اجرایی در شهریور ماه ۷۸ از سرگرفته شد و در مهر ماه ۸۱ به بهره برداری رسید .

کلیه عملیات طراحی ، ساخت و فرآیند تکنولوژی تولید چدن در این پروژه در بالاترین سطح و مطابق آخرین استانداردهای جهانی توسط کارشناسان ایرانی به مرحله اجرا در آمده است و با توجه به پیچیدگی های تکنولوژیکی و تنگناهای فنی و شرایط ساخت از ویژگی های خاصی برخوردار می باشد.فرایند تولید در این پروژه سیکل کامل متالورژی بوده و فاز خام معدني ( سنگ آهن ) در یک کوره بلند ۵۴۰ متر مکعب بصورت احياء غیر مستقیم به فاز فلزی ( چدن ) تبدیل می شود، اساس طراحی این دوره به گونه ای است که امکان تولید شمش چدن جهت ریخته گری قطعات چدنی با استفاده از  سنگ آهن و بدون استفاده از کلوخه با گندله وجود داشته باشد.

حجم عملیات ساختمانی و مهندسی این پروژه در حدود ۲۵۰۰۰ تن بوده که شامل  ۶/۸ هزار تن سازه های فلزی ، ۱۱ هزار تن مواد نسوز ، ۴/۳ هزار تن تجهیزات برقی و اتوماسیون و مکانیکی و بالغ بر۲/۹هزار تن دیگر تاسیسات کارخانه است که بیش از ۹۳ درصد آن ساخت داخل می باشد.منابع تامین مواد اولیه سنگ آهن ، سنگ آهک ، سنگ کوارتزیت و سنگ منگنز از معادن داخلی (عمدتا از معادن داخل استان يزد ) و کک از منابع خارجی و داخلی ( عمدتا از منابع خارجی) تامین می گردد

استان یزد : میبد ، کیلومتر15 جاده میبد _ ندوشن، شرکت فولاد میبد

تلفن 03532329907     فاکس : 03532329906

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس نجف تکتار
تلفن محل کار 1: (035) 32329907-8
تلفن محل کار 2: (035) 32321231
نشاني محل کار1: دفتر مرکزی : یزد ، میدان شهید صدوقی ، بلوار مدرس ،مجتمع تجاری اداری مادر طبقه دوم ، واحد8
نشاني محل کار2: کارخانه کیلومتر 15 جاده میبد – ندوشن

فولاد شاددگان یکی از هفت طرح مهم فولادی کشور است که در دو فاز در زمینی به مساحت  256 هکتار ساخته شده است.فاز نخست این مجموعه با تولید  800 هزار تن آهن اسفنجی وارد مدار شده است و در مجموع هشت هزار و هشتصد میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی آن هزینه شده است..مجتمع فولاد شادگان یکی از هفت طرح مطالعات جامع فولاد کشور در راستای توسعه اشتغال در منطقه محروم شادگان در 35 کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان در سال 1382مورد مطالعه و بررسی  قرار گرفت. افزایش چندبرابری تولید و راه اندازی فاز دوم کارخانه فولاد سازی که به دنبال بیلت، با ظرفیت  800 هزار تن است ، چشم انداز دیگر شرکت فولاد شادگان برای امسال وسال 1401 است.

استان خوزستان : شادگان ، کیلومتر 10 جاده بندر امام خمینی _ آبادان ، شرکت صنعت فولاد شادگان

تلفن : 06152238670

فاکس : 06152238678

www.ssico.ir

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: اقاي مهندس حسین کهزاد
تلفن محل کار 1:  52238670(061)

این شرکت به منظور مدیریت و توسعه کارخانه های آهن اسفنجی، فولادسازي و ماشین ریخته گری با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در فاز اول در خرداد ماه ۱۳۹۴ تاسیس و در اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور ریاست محترم جمهوری راه اندازی و افتتاح گردید . هدف از سرمایه گذاری در این مجموعه ، هدایت بخشی از نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید ، تکمیل و ایجاد توازن در زنجیره فولاد، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و نیز تولید و ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی بوده است، شرکت پارس فولاد سبزوار در منطقه جوین در شمال سبزوار واقع شده است، نزدیک بودن به منطقه ویژه اقتصادی سنگان که تأمین کننده اصلی مواد اوليه آهن اسفنجی و مجاورت به شبکه ریلی راه آهن سراسری برای حمل و نقل محصولات فولادی جهت تامین مصارف داخلی و صادرات از اهم مزیت های اقتصادی این منطقه است. در همین راستا شرکت پارس فولاد سبزوار با تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در حال بهره برداری بوده و پروژه ساخت محصولات فولادی بلوم و بیلت به ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن را در فاز بعدی در برنامه دارد. واحد بریکت سازی سرد شرکت پارس فولاد سبزوار، اولین واحد در بین ۷ طرح ملی فولاد می باشد که در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط دکتر معتمد میان استاندار محترم استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید. ظرفیت اسمی کارخانه ۱۲ تن بریکت بر ساعت می باشد و  با توجه به نرمه تولید شده در فرایند احیا مستقیم ظرفیت آن  تا ۸۰ هزار تن در سال می تواند باشد. محصول تولیدی واحد بریکت سازی این شرکت از نظر آنالیز شیمیایی و خواص فیزیکی، متالورژیکی و مکانیکی در رنج استاندارد صنعت می باشد و قابلیت صادرات و عرفه بازارهای دوردست، بدون افت متالیزاسیون  و خردشدگی را داراست. از مهمترین مزایای به مدار آمدن واحد بریکت سازی این است که واحد احیا مستقیم  (تولید آهن اسفنجی)  را قادر می سازد با جداسازی ترمه اهن اسفنجی تولیدی که ماده مطلوبی برای کوره های ذوب نمي باشد، محصول اسفنجی با کیفیت درجه یک تحویل مشتری نماید و از طرفی  نرمه جداشده به عنوان خوراک  بریکت سازی استفاده شده و محصول با کیفیت مناسب برای واحد ذوب تولید می شود.

استان خراسان رضوی، سبزوار، کیلومتر50 جاده سبزوار اسفراین شرکت پارس فولاد سبزوار

تلفن : 05144024

فکس : 05144024211www.spscomplex.ir

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: اقاي مهندس شعباني
تلفن محل کار 1: 05144024
تلفن محل کار 2: 02126743491
تلفن محل کار3: 02126743495

شرکت فولاد غدیر نی ریز که یکی از هفت طرح تولید فولاد استانی تولید آهن اسفنجی و فولاد سازی دولت جمهوری اسلای ایران در راستای هدف توسعه غیر متمرکز فولاد در برنامه توسعه اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی کشور است، که با هدف تولید سالانه 800.000 تن آهن اسفنجی و یک میلیون تن فولاد در استان فارس و شهرستان نی ریز احداث و به بهره برداری رسیده است .

این طرح که در سال 1386 با سرمایه گذاری کامل دولتی ( ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران ) و         پس از مطالعات اولیه و انتخاب مکان در کیلومتر 50 جاده نی ریز_ سیرجان آغاز گردید .

در سال 1393 و با مشارکت 65 درصدی شرکت سرمایه گذاری غدیر ، مسیر احداث با سرعت بالاتری طی شد.

سرانجام مجتمع فولاد غدیر نی ریز با سرمایه گذاری بیش از 3450میلیارد ریالی در  بهمن ماه 1396      به بهره برداری رسید. با راه اندازی واحد احیاء مستقیم این طرح سالانه800.000 تن به تولید آهن اسفنجی کشور افزوده شد و همچنین واحد فولاد سازی این مجموعه نیز با سرمایه گذاری بیش                  از 11000میلیارد ریالی طی 2.5 آینده یک میلیون تن به تولید فولاد کشور خواهد افزود.

استان فارس : کیلومتر 50 جاده نی ریز _ سیرجان ، شرکت فولاد غدیر نی ریز

تلفن : 07153854015

www.nghsco.com

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: آقاي دکتر محسن مصطفی پور
تلفن محل کار 1: 07153854015
تلفن محل کار 2: 02188754305
نشاني محل کار1: شیراز- صندوق پستی – 385/ 74915

یکی از طرح های فولادی استانی می باشد که با سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت ملی فولاد ایران در راستای خود کفایی صنعتی توسعه متوازن و عدالت محوری با هدف محرومیت زدایی و توسعه اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی کشور در مجاورت شهرستان میانه در مساحتی بالغ   بر ۵۰ هکتار احداث شده است. مجتمع فولاد میانه در 20 مهرماه 1396 به بهره برداری رسید و به عنوان پر  بازده ترین کارخانه از بین طرح های استانی سیستم پرد و تنها تولید کننده آهن اسفنجیدر شمال و شمال غرب کشور سهم 3 درصدی در تولید آهن اسفنجی به عنوان خوراک واحدهای فولاد سازی کشور دارد.

استان آذربایجان شرقی : میانه ، جنب ایستگاه راه آهن ، مجتمع فولاد میانه

تلفن : 49-46-04152337742

04152338003-8004

www.misco.ir

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس بهروز رادفر
تلفن محل کار 1: 04152337750
تلفن محل کار 2: 04233337620
نشاني محل کار1: میانه – جنب استگاه راه آهن صندوق پستی 1111

به عنوان بزرگترین واحد صنعتی استان و یکی از طرح های هفتگانه فولاد در کیلومتر ۳۵ جاده شهرکرد،  بروجن واقع گردیده است. عملیات اجرایی طرح مجتمع فولاد چهار محال و بختیاری در تیرماه ۱۳۸۶ آغاز گردیده و در آذر ماه ۱۳۹۳ با مشارکت۶۵ درصدی شرکت فولاد مبارکه و             ۳۵ درصدی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به عنوان شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری تأسیس گردید. که واحد احیاء مستقیم آن از آبان ماه سال ۹۵ در حال            بهره برداری بوده و واحد  فولاد سازی و ریخته گری در حال ساخت می باشد.

واحد احیاء مستقیم این شرکت با ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی می باشد . در این واحد گندله سنگ آهن به روش میدرکس (MIDREX)در مجاورت گازهای احیانی تبدیل به آهن اسفنجی با درجه فلزشدگی بیش از ۹۲ درصد و کربن حدود ۲ درصد می گردد.

ظرفیت سالانه واحد فولاد سازی ۸۰۰هزار تن بوده که شامل یک کوره قوس الکتریکی (EAF)با ظرفیت ۱۴۰ تن  کوره پاتیلی (LF) و یک ماشین ریخته گری اسلب (تختال) می باشد.

براساس برنامه ریزی انجام شده در سال ۱۴۰۰ شاهد راه اندازی این واحد خواهیم بود.

طرح های توسعه آینده شرکت:

به منظور تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه کارخانجات همجوار گالوانیزه و نورد میلگرد،           طرح های توسعه ذیل در حال تأمین نقدینگی جهت شروع عملیات اجراتی می باشد.

  • واحد نورد سرد ۷۰۰ هزار تن
  • واحد ریخته گری بیلت ۸۰۰ هزار تن
  • طرح مطالعاتی افزایش ظرفیت تا ۲ میلیون تن
  • طرح مطالعاتی نورد گرم به طرفیت۵.١ میلیون تن

استان چهارمحال و بختیاری: کیلومتر ۳۵ جاده شهرکرد _ بروجن ، شرکت فولاد سفیددشت

تلفن 03834264460-65

www.sdsteel.ir

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: مهندس ارباب زاده
تلفن محل کار 1: 03834264560
تلفن محل کار 2: 03834264561
نشاني محل کار1: چهارمحال بختیاری صندوق پستی 756/88155

یکی از هفت طرح مطالعات جامع فولاد کشور در راستای توسعه اشتغال در منطقه محروم استان خراسان جنوبی و در زمینی به مساحت ۶۰۰ هکتار در ۲۵ کیلومتری شهرستان قائنات پله گناباد واقع شده که در۲ فاز و در زمینی به مساحت 603 هکتار ساخته شده است .

فاز نخست این مجموعه با ظرفیت اسمی تولید آهن اسفنجی ۱۰۴ تن بر ساعت و تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن  آهن اسفنجی وارد مدار شده است، آهن اسفنجی تولیدی این شرکت از نظر آنالیز شیمیایی و خواص فیزیکی، متالورژیکی و مکانیکی در رنج استانداردهای صنعتی می باشد و قابلیت رقابت با طرح های مشابه فولادی و همچنین صادرات و عرضه بازارهای دور دست را دارد و محصول اسفنجی با کیفیت درجه یک تحویل مشتری می نماید.

هدف از سرمایه گذاری در این مجموعه ، هدایت بخشی از نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید و تکمیل و ایجاد توازن در زنجیره فولاد، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و نیز تولید و ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی بوده است. نزدیک بودن به منطقه ویژه اقتصادي سنگان که تامین کننده اصلی مواد اولیه آهن اسفنجی و از اهم مزیت های اقتصادی این منطقه است. شایان ذکر است در حال حاضر و فاز اول این پروژه حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می باشند و در آینده ای نزدیک، در فاز دوم شاهد اشتغال حدود ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم خواهیم بود و تا زمان اتمام کامل پروژه مذکور می تواند اشتغال زایی مستقیم این کارخانه را به  مرز ۱۲۰۰ نفر و انتقال غیر مستقیم ۹۰۰۰ نفر برساند.

استان خراسان جنوبی : کیلومتر 35 قائنات _ گناباد ، مجتمع فولاد قائنات

تلفن : 05632540100

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: آقای مهندس رسول احمدزاده
تلفن محل کار 1: 05632540100
تلفن محل کار 2: 05625373103
نشاني محل کار1: خراسان جنوبی- قائنات صندوق پستی 314 /97615

شرکت احیا استیل فولاد بافت را می توان یکی از شرکت های بزرگ در زمینه تولید آهن اسفنجی با ظرفیتی  بالغ بر ۸۰۰ هزار تن در سال به شمار آورد.

این شرکت تا پیش از واگذاری به بخش خصوصی دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی بود در حالی که پس از واگذاری آن به بخش خصوسی ۹۰ درصد پروژه پیش رفته و تا پایان سال ۱۳۹۷ فاز نخست این کارخانه به بهره برداری رسید.

مجموع سرمایه گذاری برای احداث احیا استیل فولاد بافت تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان برای فاز نخست بوده و در فاز اول ۳۰۰ نفر و فاز دوم ۳۰۰ نفر مشغول فعالیت خواهند شد.

عملیات اجرایی این کارخانه در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و تولید آهن آلات در شهرستان بافت کرمان و در زمینی به مساحت ۶۱۲ هکتار در سال ۸۶ آغاز گردید. این طرح توسط سازمان ایمیدرو گروه مالی گردشگری و بانک صنعت و معدن تشکیل گردیده است و در حال حاضر برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی نموده است.

با توجه به این که شهر بافت در منطقه ای کمتر برخوردار واقع می باشد اجرای این کار خانه یکی از بزرگ ترین مجموعه های صنعتی بافت محسوب شده و سبب عمران، آبادانی و اشتغالزایی در این منطقه شده است. این طرح در اجرای اصل ۴۴ در سال ۹۵ به بخش خصوصی واگذار گردید و با ورود هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری در آبان سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسید.

استان کرمان: بافت : کیلومتر ۱۲ جاده بافت _ سیرجان ، شرکت احیا استیل فولاد بافت

تلفن : 03431295800

02187700404

www.fouladbaft.com

سال تأسیس: 0
تعداد کارکنان: 0
مدير / رييس سازمان: اقاي مهندس عطارد گودرزی
تلفن محل کار 1: 03442429204
تلفن محل کار 2: 03442429205
نشاني محل کار1: کرمان- بافت – صندوق پستی317-78515

keyboard_arrow_up