شنبه 3 اسفند 1398  
 
Saturday, February 22, 2020  
 
السبت, جمادى الثانية 28, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1398/8/11 شنبه
کمبود گندله، مسئله فعلی توازن زنجیره فولاد
علی عباسلو مدیرعامل جهان فولاد سیرجان گفت: کمبود گندله در واحدهای احیا مستقیم باعث شده تا آهن اسفنجی، کمتر از ظرفیت اسمی کشور تولید شود و به این ترتیب، نیاز کارخانه‌های فولادسازی به آهن اسفنجی همچنان از میزان عرضه آن بالاتر است.

عباسلو افزود: به نظر می رسد تنها راه ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد، ایجاد بازار رقابتی آزاد و تعیین قیمت بر اساس عرضه و تقاضا باشد. البته این مسئله در مورد شرکت جهان فولاد سیرجان وجود ندارد و  با توجه این که این کارخانه در جوار مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر قرار گرفته است، گندله مورد نیاز خود را از طریق نوار نقاله از شرکت گل‌گهر تامین می‌کنیم و برای تامین مواد اولیه واحد احیا، مشکلی نداریم و در واقع این یکی از مزیت‌های نسبی شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان نسبت به شرکت‌های مشابه بوده که باعث کاهش قیمت تمام شده محصول نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: ضمنا با توجه به راه‌اندازی کارخانه ذوب شماره یک جهان فولاد سیرجان با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن شمش فولادی و افزایش میزان تولید آن تا پایان سال طبیعتا میزان مصرف آهن اسفنجی این واحد افزایش می‌یابد و در نتیجه ظرفیت مازادی برای فروش نخواهیم داشت. لذا ما در آینده نزدیک از لیست فروشندگان آهن اسفنجی خارج شده و جزو فروشندگان داخلی و صادراتی شمش فولادی قرار می‌گیریم

 
امتیاز دهی