جمعه 16 خرداد 1399  
 
Friday, June 05, 2020  
 
الجمعة, شوال 13, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1398/12/20 سه‌شنبه
تولید بیش از ۹۰ میلیون تن سنگ آهن در سال ۹۸
اکبریان گفت :  سنگ آهن در سال ۹۲ حدود ۴۵ میلیون تن تولید می شد ، اما امسال تولید آن به بیش از ۹۰ میلیون تن رسیده است.

  مهرداد اکبریان ، رییس انجمن سنگ آهن ایران، گفت :  برای افزایش تولید سنگ آهن برنامه ریزی هایی انجام شد که در ۲ تا ۳ سال این میزان افزایش یافت چرا که در کشورمان ظرفیت خوبی برای تولید سنگ آهن وجود دارد.

او بیان کرد :  سنگ آهن در سال ۹۲ حدود ۴۵ میلیون تن تولید می شد ، اما امسال تولید سنگ آهن بیش از ۹۰ میلیون تن بود که این نشان از فعالیت مفید در این حوزه بوده است.

رییس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد : در قبال افزایش دو برابری تولید سنگ آهن ، خام فروشی کم شد و هم اکنون صادرات سنگ آهن به کمتر از ۵ میلیون تن رسیده است. به دلیل اینکه ظرفیت کنسانتره و گندله سازی افزایش یافت و معدن داران کارخانه گندله سازی و کنسانتره سازی را راه اندازی کردند.

بیشتر بخوانید :  تعرفه سنگ آهن باید به جیب معدن بازگردد /  شیب نزولی صادرات سنگ آهن در چند سال گذشته

اکبریان تشریح کرد: اکنون تولید سنگ آهن در مسیر درستی قرار گرفته است و در نظر داریم آن را به مرور افزایش دهیم. ارز هایی که معادن را تقویت کردند باعث شد تا از سال ۹۲ تا ۹۷ ظرف ۵ سال ۴۵ میلیون تن تولید سنگ آهن کشور به ۸۰ میلیون تن برسد، یعنی تقریبا ۹۰ درصد افزایش تولید در این ۵ ساله داشته ایم ، اما برعکس صادراتمان نه تنها ۹۰ درصد پیشرفت نکرد بلکه به عدد یک سوم آن رقم یعنی ۲۴ میلیون تن در سال ۹۲ رسید.

اکبریان با بیان اینکه در سال ۹۷، بالغ بر ۸۰ میلیون تن سنگ آهن تولید کردیم، گفت :  سال گذشته ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن صادرات سنگ آهن داشتیم، در صورتی که اگر می توانستیم طبق روال سابق عمل کنیم باید نیمی از ۸۰ میلیون تن سنگ آهن یعنی ۴۰ میلیون تن آن را صادر می کردیم. اما هم اکنون چنین نیست و ما در مقابله با خام فروشی خوب عمل نکرده ایم.

او تشریح کرد :  در نظر داریم تولید سنگ آهن را تا سال آینده به بیش از ۹۰ میلیون تن برسانیم که و بتوانیم ۱۰۰ میلیون تن تولید کنیم

 
امتیاز دهی