شنبه 8 آذر 1399  
 
Saturday, November 28, 2020  
 
السبت, ربيع الثاني 13, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/5/11 شنبه
سهمیه آهن اسفنجی مشروط شد
وزارت صمت سهمیه آهن اسفنجی واحدهای ذوب القایی برای دوره سه ماهه دوم امسال را به تولیدکنندگان آهن اسفنجی ابلاغ کرد.

طبق ابلاغیه وزارت صمت ، تولیدکنندگان شمش فولادی با استفاده از کوره‌های ذوب القایی مکلف به عرضه ۶۰ درصد از محصولات خود در بورس کالا هستند و در صورت عدم عرضه تکلیفی در بورس کالا ، سهمیه آهن اسفنجی آنها برای سه‌ماهه سوم امسال ، قطع خواهد شد.

وزارت صمت سهمیه آهن اسفنجی واحدهای ذوب القایی را به شرکت‌های آهن و فولاد غدیر نی‌ریز، آهن و توسعه گل گهر، احیا استیل فولاد بافت ، پارس فولاد سبزوار و آهن و فولاد غدیر ایرانیان ابلاغ کرد.

در مجموع سهمیه آهن اسفنجی واحدهای ذوب القایی ۲۸۷ هزار تن در ماه است که توسط شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی به آنها تحویل داده می‌شود. بالا بودن قیمت قراضه و کمبود آن ، باعث شده است تا واحدهای ذوب القایی به دنبال تأمین پایدار آهن اسفنجی مورد نیاز خود باشند و با همکاری وزارت صمت و انجمن فولاد ، برای این واحدها ، سهمیه آهن اسفنجی تعیین شده است.

تولیدکنندگان شمش فولادی با استفاده از کوره‌‌های القایی مکلف به این هستند که کفِ عرضه در بورس کالا را رعایت کنند و در واقع، تخصیص سهمیه آهن اسفنجی به آن‌ها ، منوط به عرضه تکلیفی در بورس کالا است.

درحال‌حاضر، خرید و فروش آهن اسفنجی تنها به‌صورت مستقیم و بین واحدهای تولیدکننده و مصرف‌کننده مجاز است و فروش آهن اسفنجی به شرکت‌های واسطه‌ای بازرگانی تخلف محسوب می‌شود.


 
امتیاز دهی