سه‌شنبه 6 آبان 1399  
 
Tuesday, October 27, 2020  
 
الثلاثاء, ربيع الأول 10, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1399/7/6 يكشنبه
تولید نخستین شمش فوق سنگین ۱۱۰ تنی فولادی کشور در اسفراین
 مدیر تولید ذوب مجتمع صنعتی اسفراین گفت : به همت مهندسین و کارشناسان مجرب داخلی برای اولین بار در مجتمع صنعتی اسفراین ، شمش فوق سنگین ۱۱۰ تنی تولید شد.

محمود نظام دوست در اسفراین اظهار کرد : در واحد ذوب و ریخته گری مجتمع صنعتی اسفراین تولید شمش فوق سنگین ۱۱۰ تُن به روش ریخته گری دو پاتیله برای اولین بار در کشور با به کارگیری دانش روز فولادسازی و با تکیه بر توان علمی و تجربی کارشناسان و پرسنل توانمند و مجرب داخلی با موفقیت انجام شد.

مدیر تولید ذوب مجتمع صنعتی اسفراین افزود : با توجه به وزن بالای محصول نهایی ، شمش اولیه برای تولید این محصول ، شمش ۱۱۰ تُن انتخاب شده و ازلحاظ وزنی این شمش ، بزرگ ترین شمش آلیاژی تولیدشده در تاریخ فولادسازی کشور است.

وی خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه ظرفیت کوره و پاتیل های مجتمع ۵۰ تنی است در این روش از دو پاتیل استفاده کردیم که کاری بسیار ارزشمند می باشد و کلیه مراحل ساخت و طراحی قالب چدنی توسط کارشناسان و مهندسین توانمند این مجتمع انجام شده است.

نظام دوست افزود : تولید این شمش ، نقطه عطفی در صنعت فولادسازی و شمش ریزی قطعات سنگین در کشور خواهد بود و نیاز صنایع بزرگ کشور به واردات محصولات استراتژیک در صنایع مختلف خصوصاً در شرایط تحریم موجود برطرف شده و از خروج مقدار قابل توجهی ارز جلوگیری خواهد شد.

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیرپوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت بیش از ۱۴۰ گرید فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان بزرگترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی ، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته ، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی ، کشتی سازی و ماشین سازی ، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر