شنبه 3 اسفند 1398  
 
Saturday, February 22, 2020  
 
السبت, جمادى الثانية 28, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1398/8/11 شنبه
معاون وزیر صنعت از پایش نتایج اخذ عوارض در مهر و آبان خبر داد
فولاد وتوسعه :معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اخذ عوارض از صنایع معدنی گفت: نتایج مثبت و منفی اخذ عوارض در مهر و آبان ماه پایش می شود و متناسب با این امر تصمیمات جدید اتخاذ می شود

  به گزارش فولادوتوسعه ؛جعفر سرقینی روز پنج شنبه در مراسم افتتاح  پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن ، صنایع معدنی ، راهسازی و صنایع وابسته اظهارداشت: ٢٠ سال پیش  ، معدن در اقتصاد حرفی برای گفتن نداشت اما امروز پویاست و صادرات دارد.

وی افزود: امروز صادرات معدنی رشد داشت وپیش بینی ما برای امسال ۶  میلیارد دلار بود اما اعداد و ارقام اعلامی بیش از این است.

معاون وزیر گفت: پیش بینی کردیم که امسال ١٠ میلیون تن صادرات داشته باشیم در حالیکه در نیمه نخست امسال ١٠ میلیون تن صادرات فولاد داشتیم و با ادامه این روند تا پایان امسال صادرات فولاد به ١٢ میلیون تن برسد .

وی بیان کرد: برای سال آینده نیز پیش بینی ما این است که سال آینده تولید ٢٨ میلیون تن فولاد اعلام کردیم و برخی معتقدند با این شرایط محقق نمی شود.

سرقینی افزود: در ۶ ماه ابتدای امسال ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار تن فولاد تولید کردیم در حالیکه در نیمه دوم سال تولید بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع معدنی پویاست اما به معنای راه اندازی کامل نیست ، گفت: اعتقاد داریم هنوز نیاز به کار است به خصوص در بحث اکتشافات باید سرمایه گذاری قابل توجهی داشته باشیم چرا که در مقایسه با استانداردهای بین المللی کمترین سرمایه گذاری ها را داشتیم.

سرقینی افزود: با توجه به جمع آوری اطلاعات در زمینه اکتشاف مواد معدنی فرصت خوبی برای این اقدام است و باید اقدام عملیاتی داشته باشیم

 
امتیاز دهی