شنبه 21 فروردين 1400  
 
Saturday, April 10, 2021  
 
السبت, شعبان 28, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1400/1/15 يكشنبه
اکتشاف سنگ آهن در ۳ گستره معدنی بزرگ برای رفع نیاز واحدهای فولاد سازی
 فولاد و توسعه : مدیرکل دفتر برنامه ریزی ، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از اجرای عملیات اکتشاف سنگ آهن در سه گستره بزرگ معدنی در اصفهان برای رفع نیاز واحدهای فولادی این خطه خبر داد.

  به گزارش خبرنگارما، رضا جدیدی افزود : اکتشاف سنگ آهن توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور برای رفع نیاز و تامین مواد اولیه صنایع فولادی استان اصفهان در قالب یک طرح و قرارداد مشارکتی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به اکتشاف سنگ آهن در سه گستره معدنی به وسعت ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع در اصفهان برای مجتمع های فولادی این استان پرداخته است، افزود : به نتایج خوبی در ۶ ماه اخیر در این زمینه رسیدیم و امید است دستاوردهای آن تا پایان سال ارائه شود.

جدیدی با اشاره به اینکه یکی از این گستره ها حدود ۱۱۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد، خاطرنشان کرد : مطالعات اولیه درباره این گستره ها در قرارداد با مجتمع های فولادی اصفهان انجام شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه این قرارداد که در زمان حاضر فقط برای اکتشاف سنگ آهن است، روش جدیدی در جهت اجرای طرح های مشترک و حفظ منابع بنگاه های اقتصادی است، گفت : این ذخایر اکتشافی تا به مرحله بعد و بهره برداری برسد به بازه زمانی ۲ تا پنج سال نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در منطقه خاورمیانه، قطب علمی بشمار می آید و همکاری خوبی با دنیا دارد، افزود : این سازمان در جهت بومی شناسی و ارتقای علمی زمین شناسی برنامه های ترویجی را در همکاری با دانشگاه ها و موسسه های خصوصی در دستور کار دارد.

جدیدی همچنین از تعریف پروژه مدیریت و پایش ذخایرمعدنی کشور برای برخی مواد معدنی با هدف آینده نگری و برنامه ریزی اکتشاف تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها خبر داد و گفت : بررسی و پایش ذخایر سنگ آهن کشور در زمره یکی از این مواد معدنی است که در سال جاری اجرایی خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، استان اصفهان دارای بزرگترین مجتمع ها و کارخانه های فولادی کشور است که تامین ماده اولیه سنگ آهن یکی از مسائل و دغدغه های اصلی آنها در شرایط کنونی است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر