دوشنبه 29 شهريور 1400  
 
Monday, September 20, 2021  
 
الإثنين, صفر 13, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1400/3/26 چهارشنبه
تحلیلی بر روند بازار سنگ آهن تا پایان ماه جاری میلادی
پیش بینی می شود معدنکاران بزرگ سنگ آهن با هدف دستیابی به اهداف فروش خود در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ تولیداتشان را پس از کاهش حجم حمل که در اوایل سال ثبت شد، افزایش دهند.

 بنابر اعلام پلاتس، صادرات سنگ آهن معدنکاران بزرگ جهان در ماه می به ۹۹.۴۱ میلیون تن افزایش یافت که ۷.۸ درصد رشد ماهانه و ۳ درصد رشد سالانه داشته است، اما اگر این شرکت ها خواستار تحقق اهداف سالانه صادراتی هستند باید در ماه های بعد حمل محموله های خود را افزایش دهند.

تاکنون، بی اچ پی و فورتسکیو در مسیر دستیابی به اهداف مورد نظر خود قرار گرفته اند و احتمالاً قبل از بستن صورت های مالی مربوط به سال مالی منتهی به ۳۰ ژوئن، درآمدهای خود را بهینه کرده و به اهداف فروش سالانه دست پیدا می کنند.

ولی ریو تینتو و واله از پس اهداف حمل محموله های خود بر نیامده اند و از برنامه عقب هستند. انتظار می رود این دو غول معدنی در ماه ژوئن (جاری) صادراتشان به شدت افزایش یابد. البته برخی نگرانی ها در بازار در مورد میزان صادرات ریو تینتو به دلیل فعالیت های تعمیر و نگهداری در طول این ماه وجود دارد.

شنیده ها حاکی است که بسیاری از کارخانه های فولاد چین به محموله های عیار متوسط و بالاتر  متوسل شده اند چراکه انتظار می رود بعد از جشنواره های Duanwu (قایق اژدها) کنترل های زیست محیطی چین دقیق تر و سختگیرانه تر انجام شود.

به عنوان مثال، برخی فعالان تجاری پیش بینی کرده اند که محدودیت اعمال شده جدید تولید فولاد در استان هبی در سایر استان ها نیز اعمال خواهد شد تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد.

در همین حال، حادثه اخیر معدن در Shanxi ممکن است منجر به بازرسی های ایمنی سختگیرانه تری در فعالیت های معدنکاری و استخراج معادن در سراسر چین شود که ممکن است از افزایش قیمت سنگ آهن داخلی در چین حمایت کرده و باعث شود بیشتر فعالان تجاری به دنبال محموله های دریایی باشند.


 
امتیاز دهی