دوشنبه 17 مرداد 1401  
 
Monday, August 08, 2022  
 
الإثنين, محرم 10, 1444  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1400/4/26 شنبه  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد :
باز شدن فضای رقابت سالم در تولید و بازار با عرضه سنگ آهن در بورس کالا
عبدالناصر درخشان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید که بورس کالا ، فضای رقابت در میان تولید و فروش محصولات از جمله مواد معدنی و سنگ آهن را فراهم می آورد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نظارت دقیق بر فعالیت های اقتصادی و تولیدی به منظور حمایت هدفمند از صنایع از ملزومات توسعه و رشد تولید است؛ در این میان نظارت بدون شفافیت محقق نمی شود که تمرکز مبادلات کالاها در بورس کالا در این مسیر راهگشاست.

درخشان افزود : بورس کالا، فضای رقابت در میان تولید و فروش محصولات را فراهم می‌ کند و انتظار ما در مجلس، تقویت هرچه بیشتر زیرساخت های بازار سرمایه و بورس کالا برای پذیرایی از عرضه های بیشتر محصولات از جمله مواد معدنی و سنگ آهن است.

وی ادامه داد : بورس کالا محل تلاقی عرضه و تقاضا است و اگر  می‌خواهیم قیمت‌ها به تعادل مناسبی برسد، بهتر است با تمرکز عرضه ها در بورس کالا از آمارهای معاملاتی در جهت تنظیم بهینه میزان عرضه و تقاضا استفاده شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه سازوکار بورس کالا نقش واسطه ها در مبادلات کالایی را کم رنگ می کند، اظهار داشت : واسطه ها در فضای رقابتی امکان رشد ندارند از این رو با عرضه محصولات در بورس کالا می توانیم کالاهای تولید را در فضایی سالم و شفاف به دست مصرف کننده برسانیم.

درخشان در پایان گفت : باید نظارت‌ها بر روند عرضه محصولات در بورس کالا تقویت شود تا کالاها براساس تولید و مستمر عرضه شود که این رویداد، قیمت محصولات را نیز در محدوده تعادل و نرخ های واقعی قرار می دهد.


 
امتیاز دهی