دوشنبه 17 مرداد 1401  
 
Monday, August 08, 2022  
 
الإثنين, محرم 10, 1444  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1400/4/27 يكشنبهبا حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو انجام شد ؛
آغاز عملیات لوله گذاری خط انتقال آب از خلیج فارس به لامرد در استان فارس
عملیات اجرایی لوله گذاری فاز نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس (شهرستان لامرد) با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، استاندار و نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در منطقه ویژه لامرد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، فاز نخست این طرح، پس از شیرین سازی آب دریا از بندر پارسیان واقع در استان هرمزگان، آن را به لامرد در جنوب استان فارس منتقل می کند. ظرفیت نهایی خط انتقال آب فوق به ۶۰ میلیون متر مکعب در سال خواهد رسید که فاز نخست آن به طول ۶۷ کیلومتر با ظرفیت ۱۵ میلیون متر مکعب ایجاد می شود.

در این فاز صنایع مستقر در مناطق ویژه صنایع انرژی بر پارسیان و لامرد از آب شیرین شده بهره ‌مند خواهند شد. مدت زمان اجرای پروژه فوق ۲ سال است که با سرمایه گذاری ۱۷ هزار میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی به اجرا در می آید.

جعفری در جلسه شورای راهبردی استان فارس اعلام کرد :

ضرورت حمایت مقامات و سرمایه گذاران استان فارس از خط انتقال آب

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: حمایت مسوولان و صنایع استان فارس نقش بزرگی در ساخت خط انتقال آب از خلیج فارس به استان ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه اله جعفری در شورای راهبردی استان فارس در محل شرکت آلومینیوم جنوب سخن می گفت، تصریح کرد: خط انتقال آب از خلیج فارس قرار است برای کل استان فارس آب تامین کند، از این رو حمایت مقامات، نمایندگان و سرمایه گذاران و صنعتگران استان ضروری است.

وی یادآور شد: خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی با سرمایه گذاری شرکت های معدنی استان های کرمان و یزد اجرایی شد و ایمیدرو نیز راهبری آن را برعهده داشت.

آمادگی بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صمت در کنار وزارت نیزو به تامین برق کمک می کن، افزود : شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی تاکنون ۱۸۰۰ مگاوات ظرفیت تولید برق در کشور ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد : شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی آماده سرمایه گذاری برای ایجاد ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هستند.

آب رسانی به 2 منطقه ویژه لامرد و پارسیان

جعفری تامین آب را نیاز اولیه توسعه، تولید و اشتغال دانست و تصریح کرد: این خط انتقال به 2 منطقه ویژه پارسیان و لامرد آبرسانی خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه ایران تنها ۶۵۰ هزار متر مکعب در روز از خلیج فارس برداشت دارد، اظهار داشت : امارات متحده عربی ۱۳.۷ میلیون، عربستان ۵.۷ میلیون و قطر ۲ میلیون متر مکعب به صورت روزانه آب برداشت و شیرین سازی می کنند‌.

در این نشست استاندار فارس، فرماندار لامرد و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی سخنانی در اهمیت انتقال آب به « فارس» ارایه کردند.


 
امتیاز دهی