دوشنبه 29 شهريور 1400  
 
Monday, September 20, 2021  
 
الإثنين, صفر 13, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار عمومی
1400/4/27 يكشنبه
بهبود عرضه جهانی سنگ آهن در دسترس اما با تاخیر
غول معدنی ریو تینتو اخیرا اعلام کرده که بخشی از پروژه های جدید سنگ آهن آن به دلیل کمبود نیروی کار و حساسیت های بیشتر مربوط به حفاظت از میراث بومی با کمی تاخیر نسبت به زمان بندی اولیه آماده خواهند شد و این تاخیر ها در حد چند هفته یا چند ماه خواهد بود.

از این رو افزایش عرضه سنگ آهن با کمی تاخیر می تواند عطش فعلی این بازار را آرام کند. خبر مربوط به سرعت پایین راه اندازی معادن جدید غرب استرالیا در حالی منتشر شده که ریو تینتو در بخش صادرات در نیمه نخست سال پایین ترین عملکرد را از سال 2015 تاکنون داشته است.

این شرکت طوفان گرمسیری و بارش شدید باران را مقصر بخشی از کاهش 12 درصدی صادرات سنگ آهن خود در سه ماهه دوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دانست که به حدود 76 میلیون تن رسید. مشکلات بازار کار، اختلالات ناشی از همه گیری کرونا و اقداماتی که برای محافظت از میراث بومی صورت گرفت نیز باعث ایجاد مشکلاتی شده و هزینه های تولید را بالا می برد.

این روزها، قیمت سنگ آهن که حدودا سه برابر قیمت اوایل سال 2019 رسیده به معنای سود بیشتر سهام داران این شرکت در سال جاریست. البته از طرفی تولید برزیل بار دیگر درحال افزایش است و این درحالی ست که چین فعالانه به دنبال راه هایی برای پایین آوردن قیمت کامودیتی ها است که این عوامل هم می توانند بازار را برای ریو تینتو کساد کنند. اکثر تحلیلگران بر این باورند که قیمت سنگ آهن به محض ورود عرضه جدید به بازار از جانب استرالیا ، برزیل و سایر کشورها شروع به کاهش خواهد کرد.


 
امتیاز دهی