سه‌شنبه 1 بهمن 1398  
 
Tuesday, January 21, 2020  
 
الثلاثاء, جمادى الأولى 26, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1398/9/11 دوشنبه
چشم امید هندی‌ها به ذغال‌سنگ روسیه برای کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا
در راستای تلاش دهلی نو برای کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا، هندی‌ها حالا در حال مذاکره برای خرید ذغال‌سنگ روسیه هستند

به گزارش راشاتودی، هند به دنبال کاهش وابستگی به آمریکا، کانادا و استرالیا در تامین ذغال‌سنگ مورد نیاز خود است و در همین مسیر و با تنوع بخشیدن به منابع تامین ذغال‌سنگ خود به سمت خرید این حامل انرژی از خاور دور روسیه روی آورده‌اند.

لئونید پتوخوف، رئیس آژانس صادرات و سرمایه‌گذاری شرق دور روسیه می‌گوید: طی 10 سال آینده انتظار می‌رود نیاز هند به ذغال‌سنگ به بیش از دو برابر شرایط کنونی افزایش یابد.

وی پس از دیدار با نمایندگان شرکت‌های تجاری هند، گفت: هند به دنبال اجرای پروژه‌های مشترک با روسیه در حوزه استخراج ذغال‌سنگ است و می‌خواهد واردات از مسکو را افزایش دهد.

پتوخوف در این مسیر با وزیر نفت و گاز طبیعی هند نیز درباره صادرات حامل‌های انرژی به دهلی‌نو گفت‌وگو کرد.

وزیر نفت و گاز طبیعی هند نیز می‌گوید: امکان افزایش واردات ذغال‌سنگ از خاور دور روسیه وجود دارد؛ چراکه این محصول از نظر قیمت جذابیت بیشتری برای طرف‌های هندی دارد. از سوی دیگر دسترسی ذغال‌سنگ روسیه به بنادر و ترمینال‌های دریایی نیز در شرایط قابل قبولی قرار دارد.

تاکنون چندین شرکت روس نمونه‌های ذغال‌سنگ استخراج‌شده خود را به طرف‌های هندی تحویل داده و این نمونه‌ها هم اکنون تحت آزمایش هستند و نمایندگان دو شرکت هندی نیز از معادن ذغال‌سنگ در خاور دور روسیه بازدید کرده‌اند

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر