سه‌شنبه 17 تير 1399  
 
Tuesday, July 07, 2020  
 
الثلاثاء, ذو القعدة 16, 1441  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1398/10/10 سه‌شنبه
سمت و سوی بازار آهن و فولاد جهان
بازار فولاد در انتظار تعیین جهت قیمت ها و بازار در روزهای اتی و انجام معاملات است.

حدود ۴٠۵ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی می شود در حالیکه فولادسازان ترک موجودی کافی دارند و خریدی از سوی آنان انجام نشده است.

هر تن بیلت نیز ۴۰۳.۵ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی می شود در حالیکه پیشنهاد فولادسازان ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار است و تا ۴۱۰ دلار هم تخفیف می دهند اما معامله ای انجام نشده و آخرین خریدها ۴۰۳ تا ۴۰۷ دلار بوده است، بازار منتظر برگشت تقاضا بعد از تعطیلات است.

میلگرد نیز ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار فوب و کلاف وایر راد (مفتول) ۴۵۰ دلار ثابت بوده است. میلگرد در GCC افزایش قیمت داشت و افزایش بهای بیلت و قراضه باعث شد امارات استیل میلگرد خود را تا ۵۱۷ دلار درب کارخانه پیشنهاد بدهد. میلگرد در امارات ۵۰۵ تا ۵۰۸ دلار درب کارخانه ارزیابی می شود که ۳۱ دلار افزایش را با توجه به بهبود تقاضا ثبت کرده است.

با توجه به فصل ساخت و ساز، مصرف در کشورهای خاورمیانه افزایشی است لکن شرکت عمانی Moon Iron & Steel با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن در سال، به تازگی وارد بازار شده است و این مسئله رقابت را سخت می کند.

هر تن قراضه وارداتی به ترکیه ۳۰۳ دلار در تن شنیده می شود.

فولادسازان با توجه به کاهش قیمت میلگرد چین مجبور به کاهش قیمت میلگرد شدند و هر تن میلگرد داخلی ترکیه ۵۲۰ دلار و صادراتی ۴۴۴ دلار فوب و ۴۳۵ دلار درب کارخانه به فروش می رسد. میلگرد چین ۴۴۰ دلار فوب فروخته می شود در حالیکه خریداران سنگاپوری و شرق آسیا به دنبال ۴۲۰ تا ۴۳۰ دلار فوب هستند.

هر تن ورق گرم CIS نیز 470 دلار و ورق سرد ۵٢٠ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی می شود.

در چین هر تن بیلت ۳۳۲۰ یوان ارزیابی می شود که با توجه به محدودیت های آلایندگی در استان تانگشان از ۲۶ دسامبر تقاضا اندکی افزایش دارد

 
امتیاز دهی