يكشنبه 19 ارديبهشت 1400  
 
Sunday, May 09, 2021  
 
الأحد, رمضان 27, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1399/3/6 سه‌شنبهروند قیمت‌ فولاد صادراتی ایران
 احیای قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران آغاز شد
فولادوتوسعه : قیمت شمش فولادی صادراتی ایران ، طبق فرمول وزارت صمت ، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته گذشته قیمت بیلت صادراتی ایران ، افزایش ۲.۲ درصدی را تجربه کرد و به‌طور میانگین به ۳۴۵ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز به‌طور متوسط به ۳۳۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید که بالاترین قیمت از میانه فروردین تاکنون است. به‌نظر می‌رسد احیای قیمت فولاد صادراتی ایران آغاز شده است.

به گزارش  فولادوتوسعه ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در اواخر هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۲.۳ درصدی را تجربه کرده و قیمت آن به محدوده ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. همچنین در اواخر هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۴۵ دلار به ازای هر تن، افزایش ۲.۲ را نسبت به قیمت‌های ۲۴ اردیبهشت نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که افزایش تقاضا برای بیلت صادراتی ایران از مشتریان آسیایی باعث شده است تا قیمت آن از نیمه دوم ماه می بهبود یابد. سه محموله بیلت صادراتی ایران با قیمت فوب ۳۴۸ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن، هفته گذشته به مشتریانی از چین و جنوب شرق آسیا فروخته شده است. این محموله‌ها جمعاً ۱۰۰ هزار تن وزن دارند و زمان‌بندی حمل و نقل دریایی آن‌ها، ماه ژوئیه و اوایل ماه اوت است.

منابع مطلع به متال بولتن گفته‌اند که فولادسازان ایرانی با افزایش قیمت‌ها، هدف‌گذاری خود برای قیمت بیلت را به ۳۵۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده‌اند.

قیمت اسلب صادراتی ایران هم افزایش یافته و یک صادرکننده عمده اسلب در ایران، محموله ۳۰ هزار تنی خود را در هفته گذشته با قیمت فوب ۳۳۹ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است.


 
امتیاز دهی