شنبه 21 فروردين 1400  
 
Saturday, April 10, 2021  
 
السبت, شعبان 28, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/1/11 چهارشنبهحذف روش های قدیمی برای ورود به عصر طلایی اکتشافات ؛
 دستیابی بی اچ پی به اکتشاف در عمق 800 متری
حذف روش های قدیمی برای ورود به عصر طلایی اکتشافات ؛ دستیابی بی اچ پی به اکتشاف در عمق 800 متری .

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Australianmining  بخش معدن به لطف توانایی فناوری در نمایش سیستم های تحت پوشش به سوی عصر طلایی در حال حرکت است. لورا تیلر Laura Tyler کارشناس ارشد فنی بی اچ پی بیلیتون BHP Billiton عنوان کرد : شرکت های معدنی برای رسیدن به عصر طلایی اکتشاف باید روش های قدیمی را کنار بگذارند.

وی با اشاره به تجربه اکتشاف فلزات در سد بلوط واقع در جنوب استرالیا گفت : شرکت ها باید تکنولوژی را به گونه ای مورد استفاده قرار دهند که عمق 400 متری زمین را همچون سطح زمین شفاف و روشن سازند.

تیلر که در کنفرانس انجمن توسعه دهندگان و آینده پژوهان 2021 در تورنتو کانادا سخن می گفت، تصریح کرد : شرکت بی اچ پی تنها در 4 سال توانست به سیستم معدنی با پوشش بیش از 800 متر در عمق زمین با توانایی جداسازی شامل 58 متر در 2.49 درصد مس و 1.2 گرم طلا در هر تن در مناطق وسیعی دست یابد.

وی در ادامه گفت : در بیش از 2 قرن ما به دنبال کشف کانسارها بودیم. اما اینها کوچکترین مقیاس ها هستند بنابراین به وسیله سیستم های معدنی سخت ترین ذخایر را در حد توان آنها می توان کشف کرد.

تیلر اعلام کرد : این شرکت در نظر دارد با هدف ورود به عصر طلایی اکتشاف، مرکز اکتشاف معدنی خود را در تورنتو تاسیس کند. همچنین در اوت 2020 میلادی توافق نامه ای را با شرکت اکتشافی میدلند Midland به منظور تامین مالی اکتشاف نیکل در شمال کبک کانادا به مدت حداقل 2 سال امضا کرده است.

رشد تقاضای 4 برابری نیکل

کارشناس ارشد بی اچ پی خاطر نشان کرد: کاربرد نیکل در تکنولوژی تولید باتری نقشی بسیار اساسی در تلاش های جهانی برای کربن زدایی ایفا می کند. بنابراین به منظور تامین نیکل مورد نیاز فناوری باتری برای نسل بعد و نیز پیش بینی تقاضای خودروهای هیبریدی و برقی باید تولید نیکل 4 برابر شود.

تیلر تاکید کرد: طی سه دهه آینده با ادامه توسعه فناوری های تجدیدپذیر و تقویت زیرساخت ها، تقاضا برای مس نیز دو برابر خواهد شد. از سوی دیگر، این شرکت در حال اجرای پروژه معدن پتاس جانسن در کانادا با مجوزهای اکتشاف و اجاره معدن بیش از 9 هزار و 600 کیلومتر مربع است.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر