دوشنبه 29 شهريور 1400  
 
Monday, September 20, 2021  
 
الإثنين, صفر 13, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/2/12 يكشنبه
غوغای چین در بازار فولاد
دولت چین قانون بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده به صادرکنندگان فولاد را حذف کرد و مالیات بر واردات مواد اولیه تولید فولاد را به صفر کاهش داد.

براین اساس از امروز در آغاز ماه مِی، بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده‌ی صادرات 146 قلم از محصولات فولادی حذف خواهد شد. اقدامی که بازار از اواسط زمستان 2021 انتظار آن را می‌کشید.

وزارت اقتصاد چین اعلام کرده که از اول ماه مِی دیگر بازپرداخت 13% مالیات بر ارزش افزوده‌ی صادرات محصولات فولادی از جمله ورق گرم، مفتول و میلگرد فولادی به شرکت‌های صادرکننده ادامه نخواهد یافت. صفحات ورق سرد و گالوانیزه هم مشمول این قانون شده‌اند.

همچنین در اعلامیه‌ای جداگانه اعلام شده که تعرفه‌ی واردات آهن اسفنجی، فولاد خام و فولاد بازیافتی از همین تاریخ به صفر کاهش می‌یابد.

این تصمیمات سیاست ‌گذاران چینی به طور واضح با هدف کاهش صادرات محصولات فولادی و تشویق واردات مواد اولیه تولید فولاد صورت گرفته است آن هم در زمانی که تولیدات فولاد خام چین در آوریل به دومین سطح تاریخی خود رشد کرد. این رشد تولیدات فولاد خام علی ‌رغم اعمال محدودیت‌های تولیدی توسط دولت محلی تانگشان بعنوان قطب فولادی چین و همچنین رشد قیمت سنگ‌آهن به بالاترین قیمت تاریخ خود صورت گرفته است.

قوانین جدید منجر به کاهش هزینه واردات و متعاقبا افزایش واردات مواد اولیه تولید فولاد شده و باعث کاهش فشار بر تولید فولاد در این کشور خواهد شد و صنعت فولاد چین را به طرف اهداف دولت چین در راستای کاهش سطح مصرف انرژی سوق خواهد داد.

تولیدات فولاد خام چین در دهه دوم آوریل امسال به طور میانگین بالغ بر 3.045 میلیون تن در روز بوده که نسبت به روزهای آغازین این ماه یک رشد 4% و نسبت به بازه مشابه در سال قبل یک رشد 17% نشان می‌دهد. همچنین در تاریخ 27 آوریل قیمت نقدی سنگ‌آهن با خلوص 62% CFR چین به 193.85$ رشد کرده است.

چین در کل سال 2020 بالغ بر 53.67 میلیون تن محصولات فولادی صادر کرده که سیم مفتول و ورق گرم بیشترین محصولات صادر شده بوده‌اند.


 
امتیاز دهی