دوشنبه 29 شهريور 1400  
 
Monday, September 20, 2021  
 
الإثنين, صفر 13, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/3/5 چهارشنبه
طرح تولید پی وی سی از زغال سنگ در هند کلید می خورد
 گروه آدانی هند از برنامه ریزی برای ساخت یک مجتمع تولیدی PVC سالانه 2 میلیون تن پی وی سی از زغال سنگ خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری آی سی آی اس، گروه هندی آدانی قصد دارد یک کارخانه تولید پی وسی سی از زغال سنگ با ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون تن و 292 میلیارد روپیه هند (4 میلیارد دلار) سرمایه گذاری در موندرا واقع در ایالت گجرات غربی بسازد.

این گروه در نامه ارسالی به وزارت محیط زیست، جنگل ها و تغییرات آب وهوایی هند آورده است که آدانی اینترپرایز (Adani Enterprises Ltd -AEL) طرح ساخت این کارخانه را اجرا خواهد کرد.

آدانی اینترپرایز اعلام کرد که طرح پیشنهادی برای تولید گریدهای پی وی سی مانند پی وی سی سوسپانسیون (رزین)، پی وی سی کلر (C-PVC) و پی وی سی امولسیون (خمیر) تولید می شود.

این شرکت اعلام کرد که انتظار دارد این طرح را ظرف چهار سال از زمان دریافت تأییدیه های لازم اجرا کند.

آدانی اینترپرایز اعلام کرده است که حدود سالانه 3.1 میلیون تن زغال سنگ برای این طرح بیشتر از استرالیا، روسیه و دیگر کشورها تأمین می شود.

در فرآیند تولید پی وی سی از زغال سنگ، زغال سنگ (ذغال کک سازی/ زغال سنگ حرارتی/ مخلوط ذغال سنگ و پت کک) از طریق واحد تجزیه به گاز تبدیل و پس از آن کاربید کلسیم و سپس گاز استیلن تولید می شود.

سپس گاز استیلن به مراه اسید کلریدریک از کارخانه کلرالکالی این شرکت هندی پردازش می شود و مونومر وینیل کلرید (VCM) تولید می کند که سپس از آن برای تولید پی وی سی استفاده می شود.


 
امتیاز دهی