جمعه 30 مهر 1400  
 
Friday, October 22, 2021  
 
الجمعة, ربيع الأول 16, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/6/16 سه‌شنبه
ظرفیت گندله سازی هند از 100 میلیون تن فراتر می رود
ظرفیت گندله سازی هند در سال 2021 به بیش از 100 میلیون تن افزایش می یابد. ظرفیت های بیشتری نیز به ویژه از سوی کارخانه هایی مانند فولاد  JSW و تاتا استیل ایجاد خواهد شد.

  برخی کارخانه های کوچکتر نیز درخواست هایی را به دولت ارائه داده اند که نشان می دهد درصدد کسب تاییدیه برای احداث واحد گندله سازی هستند. اما بر اساس برآوردهای SteelMint ،این ظرفیت های جدید قبل از سال مالی 2022 راه اندازی نمی شوند.

ایالت های تولید کننده گندله هند کدامند؟

چنانچه از منظر دولتی نگاه کنیم خواهیم دید که بزرگترین ظرفیت در Odisha و به میزان 37 میلیون تن جای گرفته است و بعد از آن Karnataka با 27 میلیون تن، Jharkhand با حدود 11 میلیون تن و Chhattigarh با حدود 10 میلیون تن قرار دارند.

ایالت هایی مانند Andhra Pradesh و Bengal غربی هریک با ظرفیت 8 میلیون تنی در این جمع حضور دارند درحالی که سایر ایالت ها تقریبا به طور مشترک تنها 9 میلیون تن را به ظرفیت گندله سازی هند اضافه می کنند.

همچنین تولید واقعی در سال مالی جاری در حدود 67.75 میلیون تن با احتساب صادرات 13.75 میلیون تنی و مصرف داخلی در حدود 54 میلیون تنی تثبیت شده است.

دلیل این رشد ظرفیت ها چیست؟

کارخانه ها به استفاده از گندله در کوره های بلند به جای سینتر تمایل زیادی نشان می دهند.

پس از یک دوره زمانی کیفیت ماده معدنی کاهش می یابد لذا بر خلاف سینتر، گندله به کارخانه ها انعطاف پذیری می دهد تا بتوانند ماده معدنی عیار پایین را مدیریت نمایند.

افزایش استفاده از گندله بیشتر با بهره وری و فشار دولت برای بهره مندی و تشوق برای گندله سازی باز می گردد.

در بلند مدت ذخایر عیار بالای سنگ آهن به پایان می رسد و هزینه سینترینگ ایجاد می کند و همچنین به لحاظ زیست محیطی سازگاری ندارد. لذا گندله سازی یک فرآیند پاکتر بوده و کاهش رد پای کربن یکی از دلایل افزایش ظرفیت گندله خواهد بود.

اگر هند قصد دارد به هدف 300 میلیون تن ظرفیت نصب شده فولاد خام تا سال 2030 دست یابد این حرکت رو به جلو باید از سوی گندله حمایت شود نه سینتر چراکه اکنون فشارهای زیادی برای کربن زدایی و فولاد سبز وجود دارد.

علاوه بر این گندله امکان صادرات را دارد و درصورت نبود متقاضی داخلی کارخانه ها امکان صادرات آنرا دارند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر