جمعه 30 مهر 1400  
 
Friday, October 22, 2021  
 
الجمعة, ربيع الأول 16, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/6/22 دوشنبه
احتمال تعلیق تعرفه های فولادی توسط کمیسیون اروپا
فولا دسازان نگران هستند که کمیسیون اروپا تعرفه برخی محصولات فولادی را معلق کند چراکه آلومینیوم نورد تخت چین را برای لغو تعرفه پیشنهاد داده است.

  این کمیسیون تعلیق تعرفه های آلومینیوم چین را برای 9 ماه پیشنهاد کرده است. چین با توجه به مقررات سختگیرانه انتشار گازهای گلخانه ای که باعث کاهش تولید در برخی قطب های اصلی تولید شده است و از آنجا که آخرین برنامه 5 ساله شامل توسعه قابل توجه زیرساخت ها است، از یک صادرکننده صرف خارج شده و واردکننده خالص آلومینیوم شده است.

اکنون کارخانه های اروپا می ترسند که کمیسیون اروپا درخصوص سایر محصولات که به صورت محلی کمبود عرضه دارند نظیر فولاد نیز همین برخورد را نماید و همین مسیر را در پیش بگیرد.

عقب نشینی تقاضا در سه ماهه سوم سال گذشته، همراه با کاهش واردات و تولیدات داخلی، قیمت و حاشیه سود فولاد را به بالاترین سطح خود رسانده بود.

در طول بررسی و بازنگری های این کمیسیون از اقدامات حفاظتیش، مصرف کنندگان نهایی و واردکنندگان مدعی شدند که این اقدامات باید تسهیل شود تا کمبود فولاد در بازار کاهش یابد.

کمبود قطعات و اجزا بر بخش های ساخت و ساز اروپا در ماه های اخیر تاثیر گذاشته است. شاخص های فعالیت های ساختمانی در ماه های اخیر به زیر 50 رسیده که نشان دهنده انقباض این بخش ناشی از کمبود مواد اولیه و متریال است.

در حال حاضر با توجه به اختلال عرضه ناشی از پاندمی و افزایش تورم، توسعه دسترسی داخلی به مواد اولیه یک اصل است.

چین تخفیفات صادراتی برخی محصولات فولادی را برای تقویت عرضه داخلی و مهار افزایش قیمت ها حذف کرده است و این احتمال وجود دارد که حتی تعرفه های صادراتی وضع کند اگرچه هنوز این اتفاق رخ نداده است.

روسیه از اول آگوست تعرفه صادراتی بر روی محصولات فولادی وضع کرد تا از تامین کافی داخلی در میان افزایش هزینه ها اطمینان حاصل کند.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر