كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
     
سه‌شنبه 6 خرداد 1399  
 
Tuesday, May 26, 2020  
 
الثلاثاء, شوال 03, 1441  
 
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

...
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
1399/1/18 دوشنبه
هدف گذاری تولید زنجیره فولاد همسو با جهش تولید
  فولادوتوسعه : امسال که به عنوان « سال جهش تولید» نامگذاری شده ، واحدهای تولیدی نیز روند فعالیت خود را در این چارچوب برنامه ریزی کرده اند و در بخش تولید زنجیره فولاد نیز ضمن اجرای برنامه هدفدار، با جهش تولید نیز همسویی دارد وانتظار می رود در قالب برنامه چشم انداز(۱۴۰۴) پیش روند.

  به گزارش فولاد وتوسعه ؛ براساس جداول آماری نقشه راه معدن ، برای تولید زنجیره فولاد روند صعودی تولید پیش بینی شده واین امرتا پایان عمردولت دوازدهم ( سال ۱۴۰۰ ) دربرنامه گنجانده شده است.

امسال قرار است میزان استخراج سنگ آهن از سطح ۱۰۱ میلیون تن در سال ۹۸ با افزایش چهار میلیون تنی به ۱۰۵ میلیون تن برسد و کنسانتره نیزبا رشد سه میلیون تنی رقم ۵۰ میلیون تن را ثبت کند.

همچنین در زمینه گندله سنگ آهن هم قرار است سال ۹۹ به رقم ۴۸ میلیون تن برسد که افزایش سه میلیون تنی را محقق خواهد ساخت.

ایران در زمینه فولاد سازی اکنون رتبه دهم جهان را کسب کرده و انتظار می رود در قالب سند چشم انداز ( ۱۴۰۴) و دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی به رتبه هفتم دنیا ارتقا یابد.

علاوه براین در زمینه تولید آهن اسفنجی که اکنون بعد از هند رتبه دوم جهانی را کسب کرده ایم، انتظار می رود از میزان ۳۰ میلیون تن در سال ۹۸ رقم ۳۳ میلیون تن را امسال ثبت کنیم.

براساس نقشه راه معدن قرار است در سال ۱۴۰۰ میزان استخراج سنگ آهن به ۱۰۷ میلیون تن، و کنسانتره نیز به رقم ۵۱ میلیون تن برسد که به مفهوم تداوم رشد تولید است.

براساس جدول مقایسه ای برنامه مزبور، میزان استخراج سنگ آهن درسال ۹۶ (شروع کار دولت دوازدهم) با سال ۱۴۰۰پایان فعالیت آن، افزایش ۲۲ میلیون تنی را ثبت خواهد کرد که این امر در شرایط تحریم ها و موانع مختلف بین المللی، مثال زدنی است.

مقایسه اقلام مختلف تولید زنجیره فولاد نشان می دهد که اغلب آنها در دوره دولت دوازدهم با رشد تولید دورقمی مسیر برنامه ای خود را طی خواهند کردند و بعد از افزایش ۲۲ میلیون تنی سنگ آهن، ۱۸ میلیون تنی کنسانتره، ۱۷ میلیون تنی گندله سنگ اهن و ۱۱.۳ میلیون تنی آهن اسفنجی را خواهیم داشت.

همچنین پیش بینی شده میزان تولید شمش فولادی که در سال ۱۳۹۶ رقم ۲۲ میلیون تن بود، درسال ۱۴۰۰ به سطح ۳۴ میلیون تن برسد که افزایش ۱۲ میلیون تنی پیش بینی شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال ۹۸ دستیابی به صادرات حدود ۱۰ میلیون تن فولاد را پیش بینی کرده بود و در عین حال در قالب سند چشم انداز ۱۴۰۴ انتظار می رود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تن صادرات فولاد محقق شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر