كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
     
جمعه 16 خرداد 1399  
 
Friday, June 05, 2020  
 
الجمعة, شوال 13, 1441  
 
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

...
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

فولاد وتوسعه:

اقدامات و پیگیری‌های مدیریت اقتصادی و بازرگانی

         شرکت ملّی فولاد ایران از طرف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران متولی اجرای طرح‌های توسعه صنعت فولاد از جمله 7 طرح استانی  می‌باشد. طرح های استانی فولاد شامل 2 واحد احیاء مستقیم و فولادسازی هریک به ظرفیت 800 هزار تن می‌باشد.

 مهندس اكبرچراغيان؛ مسئول حال حاضرمديريت اقتصادي وبازرگاني شركت ملي فولاد ايران دربيان شرح وظايف واقدامات انجام شده گفت:

واحدهای احیاء مستقیم:

 مدیریت اقتصادی و بازرگانی طی سال‌های گذشته براساس قراردادهای واحد احیاء مستقیم، نسبت به ثبت سفارش تجهیزات خارجی ارسالی و اخذ مجوزات لازم و معافیت گمرکی برای ترخیص تجهیزات مزبور اقدام کرده است و واحدهای احیاء مستقیم از سال 1395 راه اندازی و به تولید رسیده‌اند.

 وي افزود: توضیح اینکه برنامه‌ریزی لازم جهت راه‌اندازی واحد احیاء مستقیم طرح قائنات با پیشرفت فیزیکی 87% در نیمۀ اول سال 1399 انجام شده است و در همین راستا طی سال گذشته 15 پارت از باقیماندۀ تجهیزات خارجی مربوطه پس از اخذ مجوزات لازم، ثبت سفارش شدند که تاکنون 10 پارت ترخیص و وارد سایت گردیدند.

واحدهای فولادسازی

 چراغيان همچنين مي افزايد: اعتبار اسنادی واحدهای فولادسازی طرح‌های سپیددشت، شادگان، میانه، قائنات، نی‌ریز، بافت و سبزوار از محل فاینانس چین از سال 1394 عملیاتی گردید.

وي خاطرنشان ساخت: برای ترخیص تجهیزات خارجی واحدهای فولادسازی نیز پس از بررسی و ثبت منشاء ارز اسناد حمل تجهیزات در سامانه جامع تجارت ایران و دریافت اسناد حمل از بانک عامل (بانک صنعت و معدن)، بایستی نسبت به اقدامات و پیگیری‌های لازم از جمله امکان استفاده از معافیت حقوق و عوارض گمرکی تجهیزات با ارائه مستندات و گزارشات کارشناسی و درج در سامانه بهین‌یاب، صدور الحاقیه‌های بیمه، اخذ مجوز حمل با ناوگان خارجی، اخذ گواهی‌های ارزش افزوده، تعهدنامه‌ها و وکالتنامه‌های محضری شرکت‌های ترخیصکار پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم، سامانۀ جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص و سامانۀ جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا و ... اقدام کرد که خوشبختانه در راستای تحقق ((رونق اقتصادی)) و با پیگیری‌های بسیار جدی در مدیریت اقتصادی و بازرگانی شرکت با هماهنگی طرح‌ها و پیمانکاران مربوطه تاکنون بخش زیادی از تجهیزات واحدهای فولادسازی طرح‌های سپیددشت، میانه، قائنات، شادگان و نی ریز (عمدتاً طی سال 1398) بشرح جدول ذیل ترخیص و وارد سایت شده‌اند.

 مدیرواحداقتصادی و بازرگانی شركت ملي فولاد ايران اظهارداشت:بطور کلی تاکنون 82 پارت به وزن تقریبی 19100 تُن از تجهیزات خارجی واحدهای فولادسازی وارد گمرک شده‌اند که تعداد 69 پارت به وزن تقریبی 18200 تُن (عمدتاً در سال 1398 ) ترخیص و وارد سایت‌های محل اجرای پروژه شدند.

اهم سایر اقدامات مدیریت اقتصادی و بازرگانی:

 اكبرچراغيان گفت:علاوه بر اقدامات مزبور، اقدامات و پیگیری‌هایی بسیاری در مدیریت اقتصادی و بازرگانی انجام شده و یا در حال انجام است که از اهم آن می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

            * اخذ مجوزهای لازم جهت ثبت سفارش بخشی از تجهیزات طرح هاي استاني فولاد.

            * اخذ مجوز ترخیص بخشی از تجهیزات طرح ها بصورت پته از گمرک جمهوری اسلامی ایران

            * پیگیری و حضور در جلسات كارشناسي با سازمان صمت استان‌های محل اجرای طرح‌ها و وزارت صمت جهت اصلاح جواز تأسیس طرح ها با همکاری مدیریت امور حقوقی و قراردادها

            * مکاتبه با شركت  بیمه  داخلي و بانک عامل و پیگیری و ارائه اسناد تجهیزات آسیب‌دیده طرح‌ها جهت جبران خسارت

            * جلسات متعدد با کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بانک صنعت و معدن و بانک مرکزی جهت بررسی و رفع مشکلات سامانه‌های مربوطه

            * پیگیری، بررسی، حضور در جلسۀ کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی و ارائۀ مدارک و مستندات لازم


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر