پیش از ظهر امروز انجام شد

بازدید موثقی نیا از پروژه های فولاد قاینات

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو پیش از ظهر امروز از پروژه های فولاد سازی قاینات بازدید بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد قاینات، محمد رضا موثقی نیا و هیات همراه، پیش از ظهر امروز، از واحد‌های احیای مستقیم، بریکت سازی و فولاد سازی این مجتمع بازدید کرد.
بنابه این گزارش، جواد اشرفی معاون اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در ابتدای ورود موثقی‌نیا، ضمن خیر مقدم و عرض تبریک به مناسبت انتصاب وی به سمت معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: مجتمع فولاد قاینات بزرگترین پروژه صنعتی این استان می باشد که فاز اول آن سال گذشته توسط ریاست محترم جمهوری افتتاح و به بهره برداری رسید و با اقدامات خوب و فعالیت های شبانه روزی که در حال انجام است امیدواریم به زودی شاهد افتتاح واحد فولاد سازی نیز باشیم. اشرفی با اشاره به نقش مجتمع فولاد قاینات خاطرنشان کرد: راه اندازی این مجتمع نقش بسیار مهمی در توسعه و اشتغال پایدار در منطقه و استان داشته است که در این میان نباید از نقش راهبردی سازمان ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران در به‌‌‌ثمر رسیدن غافل شد و از همه کسانیکه مجری و هادی این طرح عظیم بودند، تشکر و قدردانی می نماییم.

بنا به این گزارش، در جریان این بازدید، محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، گزارش کوتاهی از وضعیت این مجتمع را بیان نمود. پس از آن رسول احمد‌زاده سرپرست مجتمع فولاد قاینات در گزارشی روند چگونگی احداث و تجهیز این مجتمع  را تشریح نمود و از وضعیت تولید و فروش آهن اسفنجی، تجهیز و تکمیل واحد فولادسازی گزارشی داد.
وی همچنین افزود واحد بریکت سازی این مجتمع در هفته دولت با ظرفیت 33 هزار تن بریکت سرد در سال به بهره‌برداری رسید.

سرپرست مجتمع فولاد قاینات همچنین افزود: با بهره‌برداری از کارگاه اکسیژن واحد فولاد سازی امیدواریم که این واحد با ظرفیت یک میلیون تن فولاد در سال آینده به بهره‌برداری برسد.
در این گزارش آمده است، موثقی‌نیا پس از بازدید از پروژه های این مجتمع در جلسه‌ای با حضور پیمانکار و مشاور این مجتمع شرکت نمود و در جریان مسائل و مشکلات و اقدامات انجام شده قرار گرفت.

موثقی‌نیا پس از شنیدن نظرات دست‌اندر‌کاران این مجتمع دستورات لازم را برای پیگیری و حل مشکلات صادر نمود و افزود: بسیار خوشحال هستم که شاهد راه‌اندازی و پیشرفت این مجتمع در یکی از استان‌های محروم کشور می‌باشیم که توانسته است در تغییر سیمای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این منطقه نقش بسزایی داشته باشد و به همه‌ دست‌اندرکاران این مجتمع خداقوت و خسته نباشید می‌گویم.

بنا به این گزارش در این سفر و بازدید، حسام مقدم ‌علی معاون معدنی ایمیدرو، محمد آقاجانلو مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، محمد‌ خادمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی فولاد ایران و خدایار کریم‌‌ نژاد مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو را همراهی میکنند.

 

keyboard_arrow_up