يكشنبه 3 شهريور 1398  
 
Sunday, August 25, 2019  
 
الأحد, ذو الحجة 24, 1440  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

1397/9/14 چهارشنبه
تولید فولاد سنگان مبارکه به 4 میلیون تن می رسد
مدیرعامل فولاد سنگان مبارکه گفت: میزان تولید واحد گندله سازی فولاد سنگان (مبارکه) تا پایان سال جاری، به 4 میلیون تن خواهد رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد سنگان (مبارکه) سید محسن میرمحمدی در حاشیه برگزاری نمایشگاه «ایران متافو» 12 آذرماه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: واحد گندله سازی با 60 درصد ظرفیت خود در حال فعالیت است و میزان پیشرفت فیزیکی واحد کنسانتره نیز از مرز 82 درصد عبور کرده است.

وی افزود: اولویت اصلی این واحد تولیدی، تامین نیاز داخل است و ترجیح این مجموعه بر تولید محصولات با ارزش افزوده بالاست. صادرات گندله در شرایطی که واحدهای فولادسازی داخلی نیاز جدی به این محصول دارند، معقول نیست.

میرمحمدی اظهار کرد: حمل ونقل 17 و نیم میلیون تن مواد اولیه نیازمند دو خطه شدن مسیر ریلی سنگان به جندق است و سرمایه گذاری در این حوزه ضرورت دارد.

وی افزود: مسیر فعلی فقط جوابگوی حمل بین 8 تا 12 میلیون تن مواد اولیه فولادی است درحالی که طی سال های آینده باید 22 میلیون تن مواد اولیه در این مسیر جابه جا شود.

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در مورد تامین آب مورد نیاز در صنایع سنگ آهن در منطقه سنگان گفت: با مدیریت هماهنگ می توان آب های مرزی را که در حال حاضر بدون استفاده وارد افغانستان می شود، مهار کرد و به استفاده صنایع معدنی رساند، همچنین استفاده از پساب های شهری نیز فرصت مناسبی برای صنایع فولاد منطقه است.

میرمحمدی گفت: بزرگترین واحد تولید کنسانتره سازی کشور در سنگان خواف با حمایت فولاد مبارکه در نیمه اول سال آتی به بهره برداری می رسد

 
امتیاز دهی