دوشنبه 29 شهريور 1400  
 
Monday, September 20, 2021  
 
الإثنين, صفر 13, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار بین الملل
1400/3/3 دوشنبه
تنوع در تامین سنگ آهن ؛ تهدید جدید چین علیه استرالیا
پس از آن که چین اعلام کرد به دنبال ایجاد تنوع در تامین سنگ آهن مورد نیاز خود است باز هم تنش های بین استرالیا و چین کانون توجه قرار گرفت.

  به گزارش فولاد ایران، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین اخیرا در جلسه ماهانه خود بیان کرد که شرکت های چینی باید استخراج داخلی معادن برای این ماده اولیه فولادسازی را تقویت کنند، تنوع منابع وارداتی خود را گسترش دهند و منابع سنگ آهن بیشتری در خارج از کشور کشف کنند.

این کمیسیون همچنین اظهار داشت که استرالیا باید دست از آسیب رساندن به همکاری اقتصادی و تجاری با چین بردارد و اقدامات لازم برای توسعه سالم روابط دو جانبه را به کار بندد.

بازار سنگ آهن بزرگترین درآمد صادراتی استرالیا را در اختیار دارد و روابط چین و استرالیا در هفته های اخیر وخیم تر شده است. اما افزودن این ماده معدنی به انبوهی از محدودیت های موجود برای کالاهای وارداتی از استرالیا با توجه به رکورد قیمتی اخیر و وابستگی چین به عرضه سنگ آهن با کیفیت بالای استرالیا که حدود دو سوم واردات آن را شامل می شود، اقدامی خطرناک خواهد بود.

اگرچه ممنوعیت کامل غیر قابل تصور است، اما انواع مختلف محدودیت ها، تأخیرها یا افزایش تشریفات اداری برای واردات سنگ آهن از استرالیا هنوز می تواند اتفاق بیفتد.


 
امتیاز دهی